میثاق پارسا در نشست وبیناری گذار؛ بن‌بست لیبرال دموکراسی در جوامع مدرن

میثاق پارسا در نشست وبیناری گذار ضمن اشاره به ضرورت برابری‌خواهی و عدالت اجتماعی، به بن‌بست لیبرال دموکراسی در جوامع مدرن پرداخت.

به گزارش گذار، این استاد ایرانی در آمریکا، در جریان نشست وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، با نگاهی به حادثه تیراندازی و کشتار در لاس وگاس آمریکا به بررسی بحران‌های لیبرال دموکراسی در جوامع مدرن پرداخت.

این چهره آکادمیک سرشناس، ضمن اشاره به پاسخ‌گو نبودن لیبرال دموکراسی در مواجهه با تضادهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، نقش لیبرالیسم و ناکارآمدی آن در این پروسه را تشریح کرد.

این نویسنده و روشنفکر ایرانی از جمله محققان و اساتید ایرانی برجسته در دانشگاه‌های آمریکا است که درباره دموکراسی در ایران کتابی به همین نام نوشته است.

نشست‌های وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی در دومین یک‌شنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان میثاق پارسا در جریان نشست وبیناری گذار در روز یک‌شنبه ۸ اکتبر ۲۰۱۷ (۱۶ مهرماه ۱۳۹۶) آمده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 + 15 =