دادگاه رسیدگی به اتهامات مازیار سیدنژاد، فعال کارگری برگزار شد

وکیل مازیار سیدنژاد، فعال کارگری، از برگزاری جلسه‌ی دادگاه پرونده‌ی او خبر داد.

پیام ابوطالبی زنوزی، وکیل مدافع مازیار سیدنژاد که ۱۰ آذر ماه سال گذشته در ارتباط با تجمعات کارگری خوزستان بازداشت و به بند عمومی زندان اهواز منتقل شده بود، به انصاف نیوز گفت: «روز ۱۷ اردیبهشت در شعبه‌ی چهارم دادگاه انقلاب اهواز جلسه‌ی دادگاه آقای مازیار سیدنژاد برگزار شد و ما منتظر تصمیم قاضی هستیم.»

وی افزود: «البته قاضی معتقد بود که پرونده ناقص است و برای تحقیقات باید مجدداً به دادسرا برگردد. ما دفاع کردیم و معتقدیم که جرمی واقع نشده است. لااقل براساس آن چیزی که در پرونده منعکس شده است، هیچکدام از افعال موکل من مجرمانه نیست.»

شایان ذکر است؛ مازیار سیدنژاد، فعال کارگری ۳۸ ساله در تاریخ ۱۰ آذرماه ۱۳۹۷ به همراه «بهروز ممبینی»، یکی دیگر از کارگران معترض گروه ملی فولاد، بازداشت شده و به بند عمومی زندان اهواز منتقل شده و در تاریخ ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۷ با سپردن وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود.

«بهروز ممبینی» نیز که از بازداشت شدگان اعتراضات کارگران گروه ملی فولاد اهواز است و در مستند تلویزیونی «طراحی سوخته» نیز حضور داشت، سوم بهمن‌ماه ۹۷، با تامین وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی پس از ۵۵ روز بازداشت از زندان اهواز آزاد شده‌بود.

کارگران گروه ملی فولاد در آبان و آذر امسال، با پیوستن به کارگران معترض نیشکر هفت تپه، تجمعات بزرگی را در شهرستان شوش و اهواز سازماندهی کردند.

«پرداخت حقوق معوق»، «ازسرگیری تولید و تامین مواد اولیه»، «برقراری بیمه‌های تامین اجتماعی و تکمیلی» و «توجه به وضعیت معیشتی کارگران» از جمله خواسته‌های کارگران این مجتمع است.

از شامگاه روز دوشنبه ۲۶ آذر تا روز سه شنبه ۲۷ آذرماه ماموران امنیتی دست‌کم ۴۱ کارگر شرکت ملی فولاد اهواز بازداشت کردند.

گروه ملی صنعت فولاد را گروه سرمایه‌گذار امیرمنصور آریا در اهواز اداره می‌کرد. به گفته کارگران بعد از تشکیل پرونده قضایی برای متهم پرونده که اعدام شد، این واحد صنعتی زیر نظر قوه قضاییه قرار گرفت و بعد به بخش خصوصی منتقل شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هشت + دوازده =