روزبه علی‌پور، فعال مدنی جهت گذراندن دوران محکومیت روانه زندان شد

روزبه علی‌پور، فعال مدنی اهل گیلان که پیش‌تر به دو سال حبس تعزیری محکوم شده بود، پس از مراجعه به شعبه ۵ اجرای احکام دادسرای رشت، بازداشت و به زندان لاکان منتقل شد.

به گزارش گذار، روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۹۸، روزبه علی‌پور، فعال مدنی جهت تحمل دوران محکومیت دو ساله خود، روانه زندان لاکان رشت شد.

روزبه علیپور و بابک علیپور دو برادر ساکن یکی از روستاهای اطراف رشت که در حوزه زنان نیز فعالیت می‌کردند از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب رشت، بابت اتهامات “توهین به رهبری” و “عضویت در گروه‌های معاند” به ترتیب به ۲ و ۵ سال حبس محکوم‌شده بودند.

مأموران امنیتی روزبه و بابک علی پور را ۱۳ آبان ۱۳۹۷، بازداشت و بعد از پایان مراحل بازجویی به زندان لاکان رشت منتقل کردند.

به گفته منابع آگاه در آن زمان “پس از بازداشت این دو فعال مدنی، مأموران امنیتی با ورود و بازرسی کامل منزل، برخی از لوازم شخصی این دو برادر را ضبط کردند”.

لازم به توضیح است؛ دو هفته پس از بازداشت و تهیه وثیقه ۵۰ میلیون تومانی، برای آزادی موقت روزبه و بابک علی پور، نماینده دادستانِ پرونده، از پذیرش وثیقه‌ی تعیین‌شده خودداری کرد.

اسفندماه سال گذشته روزبه علی‌پور با تأمین وثیقه ۵۰ میلیون تومانی و بابک علی پور با تأمین وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به‌صورت موقت از زندان لاکان رشت آزاد شدند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

17 − پانزده =