فرزاد روحانی شهروند بهایی با تامین وثیقه از زندان آزاد شد

فرزاد روحانی منشادی، شهروند بهایی ساکن یزد با سپردن وثیقه از زندان یزد آزاد شد.

به گزارش گذار، فرزاد روحانی منشادی، شهروند بهایی ساکن یزد، که در تاریخ ۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، روز گذشته، شنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه، با سپردن وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی از زندان یزد آزاد شد.

این شهروند بهایی که در تاریخ ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، دادگاهی شده بود، همچنان از اتهامات وارده به وی اطلاع دقیقی در دست نیست.

شایان ذکر است؛ روز دوشنبه ۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، فرزاد روحانی شهروند بهایی ساکن یزد توسط مأموران امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل‌شده‌اند. آقای روحانی در حال همراهی فرزندش به مدرسه بود که از سوی مأموران اداره اطلاعات بازداشت شد.

مرتضی اسماعیل‌پور فعال حقوق بشر به نقل از یک منبع آگاه گفته بود: «مأموران وزارت اطلاعات بدون نشان دادن حکم قضایی، منزل این شهروند بهایی را تفتیش و تمام وسایل شخصی مربوط به ایشان و کارشان را جمع‌آوری کردند».

این منبع مطلع در ادامه افزود: «مأموران به اتاق دو دختر ۱۱ و ۸ ساله این شهروند بهایی رفته و علیرغم ایجاد ناراحتی به کودکان، اتاق آنان را نیز مورد تفتیش قراردادند»

فرزاد روحانی پیش‌تر در سال ۱۳۹۵، توسط مأموران امنیتی بازداشت و پس از مدتی با قرار وثیقه آزادشده بود.

این شهروند بهایی، که پیش‌تر در دادگاه بدوی به یک سال حبس تعزیری محکوم‌شده بود در دادگاه تجدیدنظر یزد در شعبه سوم استان یزد با کاهش حکم به سه سال حبس تعلیقی محکوم‌ شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

1 × 3 =