گزارش هفتگی نقض حقوق بشر در ایران؛ شنبه ۱۸ می ۲۰۱۹ (۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸)

داریوش عدیم، روزنامه‌نگار، روز شنبه ۱۸ می ۲۰۱۹ (۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸) گزارشی از برخی وقایع یک هفته اخیر و موارد نقض حقوق بشر در ایران را ارائه داد.

در هفته‌ای که گذشت، اجرای نمایش تک نفره شعله پاکروان در هامبورگ؛ تجمع شهروندان مریوانی در اعتراض به قتل‌های ناموسی و بازداشت و تفهیم اتهام چند تن آن‌ها؛ صدور حکم ۱۰ سال زندان برای ارس امیری دانشجوی ایرانی؛ بازداشت ناهید شقاقی و اکرم نصریان و گزارشی از آخرین وضعیت این دو عضو ندای زنان ایران؛ واکنش عفو بین‌الملل در خصوص وضعیت وخیم احمدرضا جلالی پزشک زندانی؛ آزادی موقت فرزاد روحانی شهروند بهایی از زندان؛ سوقصد به یک روحانی اهل سنت مخالف حکومت در هرات افغانستان؛ احضار عسل محمدی و علی نجاتی به دادگاه؛ پایان اعتصاب غذای برزان محمدی؛ اعزام سپیده قلیان به دادسرای اوین؛ صدور مجموعا حکم ۱۸ سال حبس برای ۳ عضو کانون نویسندگان ایران؛ انتقال میلاد بحری به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز؛ و […] برخی از وقایعی بود که شاهد آن بودیم.

در ادامه، گزارش داریوش عدیم، در روز شنبه ۱۸ می ۲۰۱۹ (۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا می‌توانید فایل‌های تصویری و صوتی مرتبط را در تلگرام و اینستاگرام گذار دنبال کنید.)

.

 

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پنج + دو =