محمدرضا حدادی کودک-مجرم محکوم به اعدام به بیمارستان منتقل شد

محمدرضا حدادی، جوانی که از سال ۱۳۸۲ در زندان و زیر حکم اعدام است به دلیل خونریزی معده به بیمارستان نمازی شیراز منتقل شد. پدر محمدرضا به دویچه‌وله گفت علیرغم بدحالی پسرش او دوباره به زندان منتقل شده است.

محمدرضا حدادی از ۱۵ سالگی به اتهام سرقت منجر به قتل منتظر اجرای حکم اعدامش است. او که حالا ۳۱ سال دارد در زندان به بیماری‌های گوناگونی مبتلا شده است، از جمله نارسایی کلیه و زخم معده.  او سال گذشته نیز جراحی قلب انجام داد.

پدر محمدرضا حدادی به دویچه‌وله گفت که پسرش روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت به دلیل خونریزی معده به بیمارستان نمازی شیراز منتقل شده اما علیرغم بدحالی‌اش او را دوباره به زندان بازگردانده‌اند. به گفته او حتی اجازه نداده‌اند که خواهر و برادر محمدضا با او ملاقات کنند.

محمدرضا حدادی در تحقیقات اولیه و در دادگاهی که در ۸ آبان ۱۳۸۲ برگزار شد اعتراف به سرقت و قتل کرده بود، اما در ۱۶ آبان همان سال طی نامه‌ای به دادگاه نوشت که یکی از متهمین با وعده پرداخت پول از او خواسته با توجه به صغر سن، ارتکاب قتل را به عهده بگیرد. او همچنین نوشت که فریب متهم دیگر را خورده و در ارتکاب جرم نقشی نداشته است.

حسین  احمدی‌نیاز، وکیل سابق محمدرضا سال گذشته به دویچه‌وله گفت که شخصا به دیدار خانواده مقتول رفته و از آنها خواسته تا در قبال گرفتن دیه رضایت داده و محمدرضا را از اعدام نجات دهند. طبق گفته‌ آقای احمدی‌نیاز، آنها اما به او گفته‌اند که میلیاردها تومان پول در حسابشان هست و حاضر نیستند به خاطر پول از خون پدرشان بگذرند. خانواده شاکی گفته‌اند تنها خواهان اعدام محمدرضا هستند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

14 + نوزده =