شماری از شرکت‌کنندگان در تجمع اعتراضی زاهدان بازداشت شدند

در پی کشته شدن یک جوان زاهدانی بر اثر شلیک مستقیم نیروهای لباس شخصی گروهی از مردم در مقابل فرمانداری زاهدان دست به تجمع اعتراضی زدند، گزارش شده تعدادی از شهروندان در این تجمع بازداشت شدند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، ظهر روز دوشنبه ۶ خرداد ۹۸، جمعی از مردم شهر زاهدان با تجمع در مقابل فرمانداری خواستار پاسخگویی ماموران نسبت به کشته شدن جوان زاهدانی به نام “موسی شه بخش” شدند.

یک شاهد عینی گفته «بیش از ۷۰ نفر به طور مدنی و مسالمت آمیز در این تجمع شرکت کرده بودند اما ماموران حمله کرده و تقریبا ۳۰ نفر را بازداشت کردند.»

به گفته وی «تجمع کنندگان از ماموران می‌پرسیدند که چرا هر روز به سمت مردم شلیک می‌کنند و باعث کشته شدن جوانان و یتیم شدن فرزندانشان می‌شوند.»

همچنین پس از کشته شدن این جوان، مردم حاضر در محل اعتراض کرده و به سمت ماموران لباس شخصی حمله کردند که با پشتیبانی نیروهای امنیتی و شلیک تیر هوایی جمعیت متفرق شدند.

غروب روز شنبه ۴ خرداد ۹۸ ماموران لباس شخصی در خیابان کشاورز  زاهدان به «موسی شه بخش» راننده یک دستگاه خودرو تویوتا، فرمان ایست دادند که به‌ دلیل عدم توجه راننده، به سمت وی آتش گشودند و در اثر آن جوان زاهدانی، از ناحیه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

گزارش شده روز گذشته ماموران اطلاعات سپاه با خانواده موسی شه بخش تماس گرفته و فردی را به عنوان واسطه هم فرستادند و به آنها هشدار دادند که جنازه را زود دفن کنند و اجازه تجمع ندهند.

این درخواست پس از آن است که فراخوان های برای شرکت در تشییع جنازه جوان کشته شده در فضای مجازی پخش شده بود.

هفته گذشته احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان از تشدید برخورد با خودروهای سوختبر و خودروهای که پلاکشان را در جاده های برون شهری مخدوش شده باشد، خبر داده‌بود.

از سوی دیگر طرح ممانعت از سوختبری در دستور کار قرار گرفته و گزارش‌هایی از بسته شدن مناطق مرزی بر روی خودروهای سوختبر به دست آمده است.

منابع مطلع گزارش دادند که از بلندگوی برخی مساجد در نواحی مرزی اعلام شده که سوختبران اگر برای فروش سوخت به سمت مرز حرکت کنند با آنها برخورد می‌شود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پانزده − 5 =