امیرسالار داوودی وکیل زندانی، به ۳۰ سال زندان محکوم شد

امیرسالار داوودی وکیل دادگستری محبوس در زندان اوین، که وکالت بسیاری از زندانیان سیاسی و شهروندان بهایی را به عهده داشت، از سوی دستگاه قضایی ایران به ۳۰ سال زندان محکوم شده است که بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۱۵ سال از این حکم قابلیت اجرایی دارد.

به گزارش گذار، مرتضی اسماعیل‌پور، روزنامه‌نگار، در صفحه فیس‌بوک خود خبر از صدور ۳۰ سال حبس تعزیری برای امیرسالار داوودی، وکیل دادگستری داده است.

این روزنامه‌نگار با اعلام این خبر در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است: « امیرسالار داوودی مطابق رای شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب جمعا به ۳۰ سال حبس برای اتهامات متعدد محکوم شد و مطابق ماده ۱۳۴ مجازات اشد یعنی “محکومیت به ۱۵ سال حبس برای تشکیل گروه(کانال تلگرامی)” قابل اجرا هست.»

بنا به گفته این روزنامه نگار، امیرسالار داوودی  قصد اعتراض به حکم صادره را ندارد.

از سویی دیگر، طناز کلاهچیان همسر امیرسالار داوودی که خود وکیل دادگستری است در توئیترش نوشت که آقای داوودی به دلیل اتهامات متعدد به ۳۰ سال زندان محکوم شده که بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی حکم ۱۵ سال زندان درباره او اجرا خواهد شد.

امیرسالار داودی، وکیل دادگستری در تاریخ ۲۹ آبان ۱۳۹۷، از سوی ماموران حفاظت اطلاعات قوه قضاییه بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

گفته می شود، ماموران حفاظت اطلاعات قوه قضاییه همراه با بازداشت امیر سالار داودی محل کار و منزل وی را بازرسی و تعدادی از پرونده‌ها موکلان و وسایل شخصی وی را نیز ضبط کردند.

امیرسالار داودی علاوه بر وکالت متهمان سیاسی و عقیدتی و تحلیل و نوشته‌های انتقادی، مدیریت کانال تلگرامی «بدون روتوش» را به عهده داشت که مسائل صنفی وکلای دادگستری را منعکس می‌کرد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

10 − دو =