گزارش هفتگی نقض حقوق بشر در ایران؛ شنبه ۱ ژوئن ۲۰۱۹ (۱۱ خردادماه ۱۳۹۸)

داریوش عدیم، روزنامه‌نگار، روز شنبه ۱ ژوئن ۲۰۱۹ (۱۱ خردادماه ۱۳۹۸) گزارشی از برخی وقایع یک هفته اخیر و موارد نقض حقوق بشر در ایران را ارائه داد.

صدور حکم ۳۰ سال زندان برای امیرسالار داوودی، وکیل دادگستری زندانی؛ انتشار یادداشتی در خصوص نسرین ستوده در سایت عفو بین‌الملل؛ بازداشت صبا کردافشاری، زندانی سیاسی سابق در تهران؛ بازداشت یک شهروند بلوچ در چابهار؛ احضار علی عزیزی و عطا کریمی به دادسرای شهرستان ارومیه؛ احتمال اخراج معلم زندانی، محمد حبیبی؛ تشکیل پرونده برای برپاکنندگان رقص کردی در مدرسه‌ای غیردولتی در مهاباد؛ ارجاع پرونده اکرم نصیریان به دادیاری گرمسار؛ اعدام مخفانیه یک زندانی در زندان رنجان؛ موافقت مقامات قضایی کشور مبنی بر استرداد مریوان کرکوکی زندانی تبعه عراق به کشورش؛ وضعیت نامناسب جسمی ناهید شقاقی و آمنه ظاهری‌ساری در زندان‌های کشور؛ پرونده سازی برای سعید شیرزاد در زندان؛ و […] برخی از وقایعی بود که در هفته‌‌ی گذشته، شاهد آن بودیم.

در ادامه، گزارش داریوش عدیم، در روز شنبه ۱ ژوئن ۲۰۱۹ (۱۱ خردادماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا می‌توانید فایل‌های تصویری و صوتی مرتبط را در تلگرام و اینستاگرام گذار دنبال کنید.)

.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

19 − یازده =