ساسان دزفولی در نشست سراسری گذار؛ تاکید بر آگاهی روشن‌فکران درون و برون کشور

ساسان دزفولی، یکی از حاضرین در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۹ ژوئن ۲۰۱۹ (۱۹ خردادماه ۱۳۹۸) از تحولات حال حاضر درون ایران گفت که امری اجتناب‌ناپذیر است و بر لزوم آگاهی نیروهای درون و برون کشور، نسبت به این اتفاقات تاکید کرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۹ ژوئن ۲۰۱۹ (۱۹ خردادماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

ساسان دزفولی، یکی از حاضرین در وبینار گفت: «همیشه به ما گفته‌اند گذشته چراغ راه آینده است، اما با این حال همه جزئیات آن به کار ما نمی‌آید و هر گذشته‌ای را باید در شرایط تاریخی خود مورد کنکاش قرار داد».

وی گفت که تحولات در ایران امری اجتناب ناپذیر است و وظیفه همه کنشگران سیاسی و مدنی این است که شرایط حال حاضر درون و برون کشور را در نظر گرفته و البته روشن‌فکران نسبت به آن آگاه باشند.

از نگاه آقای دزفولی، آن چیزی که منجر به روی کار آمدن یک حکومت مذهبی در ایران شد، نیاز به بررسی همه جانبه دارد.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در نشست سراسری بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به سخنان ساسان دزفولی، در جریان نشست عمومی گذار در روز یک‌شنبه ۹ ژوئن ۲۰۱۹ (۱۹ خردادماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را ازتلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

.

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

8 + پنج =