حشمت طبرزدی؛ «خون علیرضا شیرمحمدعلی بر گردن خامنه‌ای است»

علیرضا شیرمحمدعلی(شیرمحمدی)، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ ( فشافویه) به‌دست دو زندانی که به جرائم مواد مخدر و قتل عمد دوران محکومیت خود را در این زندان سپری می‌کردند به قتل رسید.

حشمت طبرزدی دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران با انتشار یادداشتی در رابطه با قتل این زندانی سیاسی در زندان، ضمن عرض تسلیت به خانواده آقای شیرمحمدعلی از نهادهای حقوق بشری و مسئولان، خواسته تا به این موضوع که به گفته ایشان جنایات رژیم عنوان شده رسیدگی کنند.

متن کامل این یادداشت را در ادامه بخوانید:

حشمت طبرزدی، خون علیرضا شیر محمد علی بر گردن خامنه ای است

علیرضا شیر محمد علی را به اتهام توهین به خامنه ای و خمینی به زندان محکوم کردند که اساسا این اتهام مبنای حقوقی و قانونی ندارد و مغایر با آزادی بیان و اعلامیه ی جهانی حقوق بشر است.در اصل این اتهام بی اساس است.

پس حکومت از طریق قوه  قضاییه مرتکب جرم و سو استفاده از قدرت شده که رئیسی که پیشتر و در دهه ی ۶۰ عضو کمیته ی مرگ بوده است، در جرم اخیر نیز شریک است.

جرم بعدی مسئولین حکومتی اعم از سازمان زندانها و قوه قضاییه و دولت ، از طریق وزارت اطلاعات ، این است که به ایین نامه ی نحوه ی نگهداری زندانیان سیاسی و تفکیک جرایم عمل نکرده و زندانی سیاسی و بی گناه را در کنار زندانیان خطرناک و قاتل انداخته و عملا موجبات مرگ این جوان بیگناه را فراهم نموده اند.

پس مسئولین رژیم حاکم، در رده‌های گوناگون به ویژه شخص علی خامنه ای در قتل این جوان، همچون هزاران اعدامی یا کشته شده و قربانی در زندان شریک هستند و باید در پیشگاه قانون، افکار عمومی، تاریخ و خانواده های قربانیان پاسخگو باشند.

این ضایعه ی بسیار اسفناک را به خانواده ی زنده یاد شیر محمد علی تسلیت گفته و از نهاد های بین المللی و مسئول درخواست رسیدگی به جنایات سران رژیم حاکم بر ایران را دارم.

حشمت اله طبرزدی

دبیرکل جبهه ی دموکراتیک ایران

۲۲ خرداد ماه ۱۳۹۸ خورشیدی

به گزارش شبکه های اجتماعی و برخی وب سایت‌های خبری و حقوق بشری، علیرضا شیرمحمدعلی (شیرمحمدی)، ۲۱ ساله زندانی سیاسی به دست دو زندانی مواد مخدر و قتل عمد در تیپ یک اندارزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ (فشافویه) به قتل رسید.

بر اساس این گزارش در تیپ یک اندرزگاه یازده زندان فشافویه، آقای شیرمحمدی توسط دو زندانی به نام‌های «خلیل زاده»، متهم به حمل و نگه‌داری مواد مخدر و «شجاع زاده»، متهم به قتل عمد و محکوم به اعدام، با چاقو از ناحیه شکم و شاهرگ به‌شدت زخمی شده و درراه انتقال به بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.

آقای شیرمحمدعلی در تاریخ ۲۴ تیرماه ۱۳۹۷، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و توسط قاضی صلواتی رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب بابت اتهامات “توهین به مقدسات”، “توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی”، “توهین به رهبر انقلاب” و “تبلیغ علیه نظام” به ۸ سال زندان محکوم شد.

آقای شیرمحمدعلی به همراه به برزان محمدی شهروند ۴۱ ساله اهل سروآباد کردستان در اعتراض به وضعیت نامناسب نگهداری در این زندان و درخواست انتقال به زندان اوین از روز ۲۳ اسفند ۹۷ دست به اعتصاب غذا زده بودند.

این دو زندانی سیاسی در یادداشتی دلیل اعتصاب غذای خود را نبود امکانات و نداشتن امنیت جانی عنوان کرده و درقسمتی از این یادداشت نوشته بودند که اعتصاب غذا کرده‌ایم تا با این روش به بودن خود در اینجا اعتراض کرده باشیم؛ ولی سلامت جان ما هیچ اهمیتی برای عوامل زندان و روسای آن ندارد؛ در این زندان حقوق انسان‌ها فاقد اهمیت است و این امر باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده ازجمله مریضی و مرگ‌ومیر مددجویان می‌شود. با توجه به شعارهای آزادی بیان و حقوق شهروندی انسان‌ها به کدام مرجع باید حرف‌های خود را اعلام کنیم تا مسئولین مربوطه به خواسته‌هایمان رسیدگی کنند. چندین بار تاکنون اعلام کرده‌ایم اما رسیدگی نشده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دو × دو =