ناهید شقاقی با وثیقه از زندان آزاد شد

ناهید شقاقی، مدافع حقوق زنان و عضو «ندای زنان ایران» با سپردن وثیقه، به صورت موقت از زندان آزاد شد.

شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸، ناهید شقاقی، فعال حقوق زنان و از اعضای «ندای زنان ایران» که صبح روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت در منزل شخصی‌اش بازداشت شده‌بود با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت، تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

کمپین پیش‌تر گزارش کرده‌بود که وضعیت جسمانی این شهروند بدلیل سابقه بیماری از ناحیه ستون فقرات و بازجویی های طولانی مدت در زندان نامناسب است.

کاوه شقاقی برادر ناهید شقاقی طی یادداشتی در اینستاگرام  خود نوشته‌بود: «خواهرم ناهید شقاقی پس از گذشت دو هفته از بازداشت همچنان در بلاتکلیفی بسر می برد و مسئولان زندان پاسخگوی مراجعات مکرر خانواده نیستند و این در حالیست که ناهید دارای سابقه آسیب دیدگی در ناحیه ستون فقرات است و در تماس آخرش از زندان از درد شدید در محل مهره ها و دنبالچه بعلت نشستن طولانی در طی بازجویی ها شکایت داشت».

مأموران وزارت اطلاعات صبح روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ناهید شقاقی، مدافع حقوق زنان و عضو «ندای زنان ایران» را در منزل شخصی‌اش بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل کرده‌بودند.

اکرم نصیریان، یکی دیگر از اعضای «ندای زنان ایران» روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، توسط مأموران امنیتی در خیابان بازداشت و به زندان اوین منتقل شده‌بود.

خانم نصیریان، از فعالان حقوق زنان پس از بازداشت به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین منتقل شده‌ و در طول مدت بازجویی اتهامات “تشویش اذهان عمومی و تشویق به بی‌حجابی” به وی، تفهیم شده‌بود.

این فعال حقوق زنان روز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین، آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هجده − چهارده =