زهرا شفیعی‌دهاقانی در نشست سراسری گذار؛ “برای رسیدن به دموکراسی ما مردم باید مسئولیت‌های خود را بپذیریم”

زهرا شفیعی‌دهاقانی، فعال مدنی، در جریان نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی یک‌شنبه ۲۳ ژوئن ۲۰۱۹ (۲ تیرماه ۱۳۹۸) از نحوه رسیدن به دموکراسی و زمان وقوع آن و همینطور مسئولیت‌های بر دوش مردم در این دوران سخن گفت.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۲۳ ژوئن ۲۰۱۹ (۲ تیرماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

زهرا شفیعی‌دهاقانی در این نشست سراسری گفت: «تعصب بی‌جا و خامی و عدم تحمل نظرات دیگران از جمله مواردی است که در حکومت و مسئولان شاهد آن هستیم».

خانم شفیعی در ادامه افزود: «این دموکراسی چه زمانی باید رقم بخورم و علی‌رغم آنکه هر کسی در حکومت مسئولیتی دارد، اما خود مردم هم در این قضایا مسئول هستند چرا که مسئولیت پذیر نیستیم».

وی در ادامه توضیحات و دلایل خود را در این خصوص بیان کرد.

زهرا شفیعی‌دهاقانی، از شهروندان ساکن تهران، سال‌هاست که سابقه فعالیت حقوق بشری دارد و به همین دلیل بارها از سوی نهادهای امنیتی بازداشت و زندانی شده‌است.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در نشست سراسری بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط زهرا شفیعی‌دهاقانی، در جریان نشست عمومی گذار در روز یک‌شنبه ۲۳ ژوئن ۲۰۱۹ (۲ تیرماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را ازتلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دو × 1 =