حمایت جبهه دموکراتیک ایران از بیانیه موسوم به ۱۴ تن

جبهه دموکراتیک ایران با انتشار بیانیه‌ای، حمایت خود را از بیانیه دوم ۱۴ تن از فعالان مدنی و خانواده‌های کشته‌شدگان جنبش دموکراسی‌خواهی ایران اعلام کرد.

متن کامل بیانیه که نسخه‌ای از آن جهت انتشار در اختیار گذار قرار گرفته است را در ذیل آمده است:

«۱۴ تن از فعالین مدنی و خانواده‌های شهدای جنبش دموکراسی خواهی ایران، طی صدور بیانیه‌هایی بر اصلاح ناپذیری رژیم مذهبی حاکم و گذار از این رژیم تاکید کردند که مورد استقبال پرشور گروهی از ایرانیان در درون و بیرون مرز قرار گرفت.

مواضع اتخاذ شده در بیانیه ی دوم این عزیزان ،همواره و طی ۲۰ سال گذشته از جمله ی اصول مبارزاتی جبهه  دموکراتیک ایران به حساب آمده و به همین دلیل مورد استقبال است.

آنچه اهمیت دارد تقویت جنبش های اجتماعی از طریق تشویق به اعتراضات و اعتصابات شبیه آنچه در جنبش دانشجویی ۱۸ تیر ۱۳۷۸، جنبش سبز در ۱۳۸۸ و خیزش دیماه ۹۶ روی داد و دامن زدن به اعتصابات و نافرمانی مدنی، در جهت تحقق خواسته همه آزادیخواهان برای کنار زدن استبداد دینی حاکم است.

از این رو است که جبهه دموکراتیک ایران، پروژه میتنگ بزرگ در پارک لاله ،در فصل همبستگی و در تابستان ۹۸ را در دستور کار خود قرار داد و از همین رو است که از همه ی احزاب، سازمانها، شخصیت‌ها و ازجمله دوستان همرزم و خانواده‌های شهدای جنبش دموکراسی خواهی که بیانیه‌های موسوم به ۱۴ تن را امضا کرده‌اند ، دعوت کرده تا با حمایت و پیوستن به این میتینگ، عملا برای سرنگونی استبداد دینی حاکم و هموار سازی مسیر گذار به ساختاری آزاد، سکولار، دموکراتیک و ملی گام بر داریم.»

زنده باد آزادی- بر قرار باد دموکراسی و عدالت- گسسته باد زنجیر استبداد

۳ تیرماه ۱۳۹۸ خورشیدی
روابط عمومی جبهه دموکراتیک ایران

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

17 + شش =