بهمن بامداد در نشست سراسری گذار؛ تحریف تاریخ از سوی حاکمین مانعی برای گذار از استبداد

بهمن بامداد، فعال سیاسی، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۲۳ ژوئن ۲۰۱۹ (۲ تیرماه ۱۳۹۸) به برخی اتفاقات پیرامون انقلاب ۵۷ اشاره کرد و تحریف تاریخ از سوی حاکمیت را به عنوان مانعی برای رسیدن به دموکراسی دانست.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۲۳ ژوئن ۲۰۱۹ (۲ تیرماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

بهمن بامداد بخشی از تجربیات خود را از زمان انقلاب ۵۷ با مخاطبان در میان گذاشت و به دلایل تداوم حکومت ۴۰ ساله دیکتاتوری اسلامی اشاره کرد.

وی از جمله گفت: «یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که درگیر آن هستیم، دروغ‌گویی تاریخی است که برخی رسانه‌ها و دولتمردان گفته‌اند».

در بخشی دیگر آقای بامداد اضافه‌کرد: «ما همواره با معضلی به نام دروغ سر و کار داریم و حافظه تاریخی ضعیفی هم داریم و آن کسانی که در راس امور بوده‌اند دیدگاه‌های خود را منتشر کرده و به نوعی تاریخ را تحریف کرده‌اند و این اسلحه قدرت‌های خودکامه است».

در بخش‌هایی از این نشست سراسری، ویدئویی مربوط به سخنان روح‌الله خمینی در جلسه‌ای خصوصی میان امامان جمعه آن زمان و در ماه‌های اول انقلاب در تابستان ۵۸ منتشر شد.

وی در ادامه گفت که فعالان باید آنچه که در گذشته اتفاق افتاده را بدون کم و کاست نقل کنند و در اختیار نسل کنونی قرار دهند.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در نشست سراسری بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به صحبت‌های بهمن بامداد، در جریان نشست عمومی گذار در روز یک‌شنبه ۲۳ ژوئن ۲۰۱۹ (۲ تیرماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 − 1 =