احتمال اعدام یک زندانی در پی انتقال به زندان سپیدار اهواز

حسن عبیات زندانی سیاسی محکوم به اعدام، به‌صورت ناگهانی از زندان شیبان اهواز به زندان سپیدار این شهر منتقل شده است.

به گزارش گذار، حسن عبیات زندانی سیاسی محبوس در زندان شیبان اهواز که پیش‌تر به اعدام محکوم شده بود، طی روزهای گذشته به‌طور ناگهانی به زندان سپیدار اهواز منتقل شده است.

کریم دحیمی فعال حقوق بشر مقیم لندن در این خصوص گفت: «چند روزى است که حسن را از زندان شیبان به زندان سپیدار اهواز منتقل کردند اما از دلیل این انتقال اطلاعى در دست نیست، بقیه افراد هم‌پرونده حسن عبیات کماکان در زندان شیبان بسر مى برند.»

حسن عبیات فرزند جلاو متولد ۱۳۵۷، متاهل از اهالى شهر حمیدیه در دى ماه ۱۳۹۰ به اتهام عضویت در «گروههای مخالف نظام» توسط اداره اطلاعات اهواز به همراه خالد عبیداوی فرزند جمعه متولد ۱۳۶۴، عیدان بیت سیاح(شاخی) فرزند کاظم ، جاسم ساعدی(سواعدی ) متولد ۱۳۶۳، رضا عبیداوی (عنیدزاده) فرزند نزال و جلیل نعامی بازداشت شد.

این فعالان عرب، در شعبه اول دادگاه انقلاب و با ریاست قاضی فرهادوند،  با اتهامات «محاربه»، «افساد فی‌الارض» و «تاسیس گروه مخالف نظام»، «ارتباط با خارج از ایران» و «اقدام علیه امنیت ملی» محاکمه شدند.

مصداق اتهامات مطروحه، ترور دو تن از نیروهای اطلاعاتی با نام‌های کاظم آدوس بیت مریان و مهدی بیات و مجروح کردن علی سعیدی یکی دیگر از نیروهای اطلاعاتی شهر حمیدیه بوده است.

قابل ذکر است که این ۶ زندانی در یک سناریوی ساختگی وزارت اطلاعات در سال ۱۳۹۰ وادار به “اعترافات اجباری ” مبنی بر ترور و مجروح کردن دو بسیجی شده و اعترافات اجباری آنها از سوی کانال انگلیسی زبان“پرس تی وی ” وابسته به حکومت ایران پخش شد. این ۶ فعال عرب اعترافات پخش شده در پرس تی وی را در دادگاه انقلاب در اهواز رد کردند.

بجز حسن عبیات که به زندان سپیدار منتقل شده وعیدان بیت سیاح( شاخی) که چند ماه پیش حکم حبسش را تمام و آزاد شده است، بقیه افراد در زندان شیبان اهواز در حبس بسر می برند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سه × دو =