مادر یکی از فعالان محیط‌زیست بازداشتی به بیمارستان منتقل شد

لیلی هوشمند، مادر سام رجبی، فعال محیط زیست محبوس در زندان اوین، به دلیل شرایط نامناسب جسمی و فشارهای روانی حاصل از زندانی شدن فرزندش، در بیمارستان بستری شده است.

به گزارش گذار، کتایون رجبی، خواهر سام رجبی در اینستاگرام خود نوشته است که وضعیت لیلی هوشمند افشار (مادر سام رجبی)، مناسب نیست و او تقریبا توان راه رفتن را از دست داده است.

خانم رجبی همچنین نوشته است که خانواده سام رجبی کماکان از وضعیت او بی‌خبر هستند.

برگرفته شده از صفحه اینستاگرام  کتایون رجبى:  «دیشب در خونه بابا را باید بزور باز می کردند و لیلی رو بی هوش روی زمین پیدا کردند.  وزنش به حدی رسیده که خانومی امروز مثل یک بچه بغلش می کنه و به منزل عمه ام که خودش بالای ۷۵ سال داره می‌برند ،‏⁧ ‏ما تقریبا از شرایط سامی بی خبریم چون زمان ملاقات لیلی رو بغل می کنه و تنها سوالش اینه که آیا دارو به اندازه کافی داره، غذاش رو می خوره و چند بار در هفته بهش سر می زنند. ‏راه رفتن لیلی غیرممکن شد. ‏امروز به‌سختی گفت ، من رو پنج شنبه با ویلچر ببرید ملاقات، سامی منتظره!»


پرونده موسوم به فعالان محیط زیست، هشت متهم به نام های «هومن جوکار»، «سپیده کاشانی»، «امیرحسین خالقی»، «طاهر قدیریان»، «مراد طاهباز»، «سام رجبی»، «نیلوفر بیانی» و «عبدالرضا کوهپایه» دارد که بهمن‌ماه ۹۶ بازداشت شدند. تاکنون برای چهار نفر به اتهام افساد فی الارض، سه نفر به اتهام جاسوسی و یک نفر هم به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، کیفرخواست صادر شده است.

کاووس سیدامامی نیز از متهمان این پرونده بود که سال ۹۶ در زندان اوین بنابر ادعای مسئولان قضایی، خودکشی کرد.

رسیدگی به پرونده فعالان محیط زیستی بازداشت شده، پس از صدور کیفرخواست به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی ارجاع شد که تا کنون هشت جلسه رسیدگی برگزار شده است.

پنج جلسه نخست به قرائت کیفرخواست افزون بر ۳۵۰ صفحه ای دادسرا توسط نماینده دادستان اختصاص داشت که در سه جلسه آخر نیلوفر بیانی یکی از متهمان زن پرونده، در جلسه دادگاه حضور نداشت.

پس از پایان قرائت کیفرخواست، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب رسیدگی انفرادی به پرونده متهمان را آغاز کرد که جلسه اول و دوم به پرونده مراد طاهباز یکی از کسانی که به افساد فی الارض متهم شده، اختصاص داشت.

جلسه سوم رسیدگی های انفرادی نیز به پرونده نیلوفر بیانی اختصاص داشت که جلسه اول آن برگزار شد اما جلسه دوم به دلیل عدم حضور مستشار دادگاه برگزار نشد و به زمان دیگری موکول شد.

بر اساس این گزارش، با توجه به قرار داشتن در روزهای پایانی سال، ادامه رسیدگی به پرونده متهمان محیط زیست به سال ۹۸ موکول شده است.

اتهام چهار تن از متهمان این پرونده در لحظه آخر از جاسوسی به افساد فی الارض تغییر کرد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سه × یک =