تداوم بازداشت بهزاد همایونی فعال مدنی در زندان کاشان

بهزاد همایونی، فعال مدنی ساکن تهران است که عصر روز یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ در شهرستان آران و بیدگل بازداشت شده و از آن زمان در زندان به‌سر می‌برد.

بهزاد همایونی، فعال مدنی روز یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ برای دیدار با محمد مهدوی‌فر به شهرستان آران و بیدگل سفر کرده‌بود و در منزل دختر آقای مهدوی‌فر با هجوم نیروهای امنیتی بازداشت شد و از آن زمان در زندان کاشان به‌سر می‌برد.

منبع مطلعی به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، گفت: «آقای همایونی برای دیدار با محمد مهدوی‌فر، دوست خود که به تازگی از تبعید به مرخصی آمده‌بود به آران و بیدگل سفر می‌کند. در این دیدار آقای مهدوی‌فر به او می‌گوید: “پسرم سرگرم مطالعه برای امتحان کنکور خود است و بهتر است به منزل دخترم که همین نزدیکی‌است، برویم”. اما هنوز مدتی زیادی از ورودشان به منزل دختر آقای مهدوی‌فر نگذشته‌بود که ماموران امنیتی به آنجا یورش می‌برند و بهزاد همایونی را بدون حکم قضایی و با چشم‌بند و دست‌بند بازداشت می‌کنند».

همچنین گفته می‌شود؛ با آنکه آقای همایونی پیش‌تر از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی “ابوالقاسم صلواتی” به یک‌سال حبس تعزیری محکوم شده‌، اما هنوز مشخص نیست که آیا این بازداشت با حکم صادره مرتبط هست یا خیر.

بهزاد همایونی، یک پرونده باز نیز در دادگستری آران و بیدگل دارد و سال گذشته نیز چند بار و در خصوص پرونده‌ای دیگرش به دادستانی اوین احضار شده‌بود.

بهزاد همایونی، مهر ۱۳۹۷ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی “ابوالقاسم صلواتی” به تحمل یک‌سال حبس تعزیری و دو سال عدم فعالیت در رسانه ها و فضای مجازی محکوم و همچنین به مدت دوسال نیز ممنوع الخروج شد.

اتهام این فعال مدنی “نشر اکاذیب در فضای مجازی” عنوان شده‌بود.

آقای همایونی جانباز ۵۵ درصد دوران جنگ ایران و عراق است، وی پیش از این در ۲۲ بهمن‌ماه ۹۶ با در دست داشتن پلاکاردی در حمایت از نرگس محمدی و محمد مهدوی فر همراه فرزندش “صالح همایونی” بازداشت و در تاریخ ۳۰ بهمن‌ماه همان سال آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هشت + 11 =