اعتصاب غذای دسته جمعی زندانیان عقیدتی-سیاسی اهل سنت در زندان رجایی‌شهر

زندانیان عقیدتی-سیاسی اهل سنت محبوس در سالن ۳۶ اندرزگاه ۱۰ در زندان رجایی‌شهر کرج به دلیل عدم توجه مسئولان این زندان به مشکلات عدیده‌‌شان دست به اعتصاب غذای دسته جمعی زده‌اند.

زندانیان عقیدتی-سیاسی سنی مذهب محبوس در سالن ۳۶ اندرزگاه ۱۰ در زندان رجایی‌شهر کرج به دلیل مشکلات فراوانی از جمله کمبود جا، نبود تلفن و چراغ خانه (آشپزخانه) و هواخوری مناسب تحت فشارهای زیادی قرار دارند و از روز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۹۸، به علت عدم موافقت مسئولان زندان برای واگذاری سالنی مناسب به آنها، دسته جمعی دست به اعتصاب غذا زدند.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین گفت: «سالن ۳۶ اندرزگاه ۱۰ که محل نگهداری ۳۵ نفر از زندانیان عقیدتی-سیاسی سنی مذهب است، دو اتاق کوچک دارد و زندانیان در این بخش به شدت از نظر محل نگهداری در تنگنا هستند. اضافه بر این موضوع، این زندانیان مکانی برای گرم کردن خوراک مورد نیاز خود ندارند و همینطور از حق داشتن تلفن محروم هستند. به همین دلیل و با توجه به اینکه مسئولان زندان رجایی‌شهر تا کنون به خواسته‌های آن‌ها توجهی نکرده‌اند، این زندانیان اهل سنت تا رسیدن به خواسته‌های خود و داشتن فضا و سالنی مناسب با شرایط استاندارد از روز دوشنبه ۲۴ تیرماه اعتصاب غذای خود را آغاز کرده‌اند.»

این زندانیان گفته‌اند؛ “تا مادامی که به خواسته‌های آن‌ها رسیدگی نشود اعتصاب غذای خود را نخواهند شکست.”

زندان رجایی شهر کرج ۳ سالن جداگانه برای اسکان زندانیان عقیدتی-سیاسی اهل سنت دارد که شامل سالن ۲۱ اندرزگاه ۷، سالن ۳۶ اندرزگاه ۱۰ و سالن ۱۱ اندرزگاه ۴ می‌شود. آمار تقریبی سالن ۲۱، سی و شش نفر؛ سالن ۳۶ حدود سی و پنج نفر و سالن ۱۱ حدود ۲۱ نفر است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهارده + 10 =