بیانیه زندانیان عقیدتی سیاسی زندان رجایی شهر کرج به مناسبت سالروز اعدام ۲۵ تن از یارانشان

زندانیان عقیدتی رجایی شهر کرج همزمان با سومین سالگرد ۲۵ تن از فعالان سیاسی-عقیدتی اهل سنت، با انتشار نامه ای، اعدام این افراد را محکوم کردند و درخواست خود را نسبت به پیگیری نهاد های بین المللی عنوان کردند.

متن کامل این نامه که نسخه ای از آن در اختیار گذار قرار گرفته را بخوانید:

به هر اندازه جلادان و مستبدان در طول تاریخ به قتل و کشتار و اعدام و زندانی کردن حق خواهان و مبارزان با ظلم و استبداد متوسل شده اند به همان اندازه و بلکه بیشتر روح و روحیه مبارزه و ایستادگی در مقابل مستبدان و درهم شکستن کاخ ها و اریکه قدرتشان در نسل‌های آینده بیشتر و بیشتر شده و از مرگ آنها نسل مبارز دیگری متولد می شود که با تمام توان آرمانها و راه آنها را ادامه می دهند تا فرا رسیدن سحرگاه پیروزی و از بین رفتن تاریکی ظلم و جنایت هر چند که به ظاهر شب طولانی داشته باشد.

سه سال قبل در چنین روزی ۲۵ تن از جوانان مبارز، پاک، شجاع، دلیر، نترس و حافظ قرآن که اهالی سنت و ساکن سنندج بودند با زبان روزه درسحرگاه روز سه شنبه ۱۱ مرداد به دار ظلم و استبداد آویخته شدند.

جنایتی که در طول تاریخ ۴۰ ساله و پرونده سیاه پر از جنایت و قتل و ترور و کشتارشان منحصر به فرد و استثانی بود که جدا از اعدام ۲۵ نفر ، ۲۵ خانواده و نسل را داغ دار کردند.

اما مردم مبارز و شجاع ایران به طور عموم و جامعه اهل سنت به طور خاص هیچگاه این جنابت مرگبار را فراموش نخواهد کرد؛ و بلکه آن را نویدی برای پیروزی می‌دانند؛ از نسل این جوانان برومند و فرزندانشان نسلی تربیت می شود که راه مبارزه و ایستادگی در مقابل ظلم را از عزیزان از دست رفته شان آموخته اند و برای درهم شکستن تخت و تاج حاکمان به راه عزیزان‌شان ادامه می دهند؛ چون یادشان زنده است و راهشان پایدار.

ما زندانیان اهل سنت زندان رجایی شهر یاد دوستان‌مان را گرامی و زنده نگه می‌داریم و به مادران داغ دیده و همسران و فرزندان عزیزشان می گویم ما هرگز فراموشتان نمیکنیم و با شما هم درد و همراه هستیم.

و از مردم عزیز ایران و جامعه اهل سنت میخواهیم که این جنایت هولناک را محکوم کرده و با هر کاری که می‌توانید اتخاذ موضوع کرده و این جنایت بزرگ و نسل کشی آشکار را که به عنوان روزی مهم که در تاریخ و تقویم رقم خورده است محکوم و از حکام و سردمداران جنایتکار ایران درمجامع بین المللی شکایت کرده تا خون به ناحق ریخته شدشان بدون جواب نماند.

و درنهایت ما زندانیان عقیدتی سیاسی اهل سنت به تمام دنیا، حقوق دانان، نهادهای حقوقی و جامعه اهل سنت میگویم که این جوانان به کدامین گناه کشته شدند؟؟؟!!!

زندانیان عقیدتی سیاسی زندان رجایی شهر کرج روز جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار × یک =