حسن نایب هاشم در نشست وبیناری گذار؛ توضیحی پیرامون فعالیت‌های اخیر در خصوص حمایت از بیانیه‌های موسوم به ۱۴ تن-بخش اول

حسن نایب هاشم، پزشک، مدافع حقوق بشر و کنشگر سیاسی، در نشست وبیناری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۱۱ آگوست ۲۰۱۹ (۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۸) شرکت کرد و از فعالیت‌های صورت گرفته حقوق بشری پیرامون حمایت از بیانیه‌های موسوم به ۱۴ تن گفت.

گفته‌های این فعال حقوق بشر در این نشست سراسری در دو بخش منتشر شد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۱۱ آگوست ۲۰۱۹ (۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

حسن نایب هاشم، در بخش اول گفته‌های خود به شرح فعالیت‌های حقوق بشری‌اش برای گذار مسالمت‌آمیز از استبداد کنونی پرداخت و از جمله به برگزاری انتخابات به عنوان یک راه‌کار حقوق بشری اشاره کرد.

این فعال حقوق بشر در خصوص حرکت‌های حمایتی از ۱۴ نفری که در بیانیه‌ای خواستار کناره‌گیری علی خامنه‌ای از رهبری شده‌اند گفت ما هم در شهر خود پیگیر این هستیم که به اتفاق چند نفر دیگر حمایت خود را اعلام کنیم، هر چند که این ۱۴ نفره‌ها سمبلیک است و این فعالیت‌ها از سوی کنشگران مدنی سراسر جهان ادامه خواهد داشت.

او همچنین بر لزوم تغییر قانون اساسی برای دوران گذار توضیحاتی داد که در بخش دوم همین برنامه ارائه می‌شود.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در وبینار بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان حسن نایب‌هاشم، در جریان نشست وبیناری گذار روز یک‌شنبه ۱۱ آگوست ۲۰۱۹ (۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را ازتلگرام و اینستاگرام گذار نیز دنبال کنید.)

.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار − چهار =