یدی بلدی در نشست وبیناری گذار؛ فعالیت ۱۴تن، همچنان مورد حمایت گسترده قرار نگرفته است

یدی بلدی، جامعه شناس و کنشگر سیاسی، در نشست وبیناری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۱۱ آگوست ۲۰۱۹ (۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۸) شرکت کرد و عمده سخنان ایشان مرتبط با بیانیه های موسوم به ۱۴ تن و افزایش اعتراضات درون ایران بود.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۱۱ آگوست ۲۰۱۹ (۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

یدی بلدی فعال سیاسی، در رابطه با فعالیت های موسوم به ۱۴ تن می گوید تا کنون بسیاری از کانون های صنفی، گروه های سیاسی خارج از کشور و دیگر مجموعه های مرتبط به صورت فراگیر پا به عرصه حمایت از این مجموعه فعالیت ها نگذاشته اند؛ او معتقد است فعالیت های موسوم به ۱۴ تن، فعالیت بسیار اثرگذار بوده اما در صورت حمایت های گسترده نیروی های گوناگون موجب تاثیرگذاری بیشتری خواهیم بود.

آقای بلدی پس از اشاره به مواردی از اعتراضات درون کشور، به پیرامون برنامه ریزی ها جهت راه اندازی تجمعات در کشور آلمان پرداخت.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به سخنان یدی بلدی، در جریان نشست وبیناری گذار روز یک‌شنبه ۱۱ آگوست ۲۰۱۹ (۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیز دنبال کنید.)

.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

18 − شش =