بازداشت جانبازی دیگر در مشهد

رضا شرف‌خانی، شهروند اهل مشهد و جانباز جنگ ایران و عراق، در منزل شخصی اش بازداشت شد.

به گزارش گذار، شامگاه روز چهارشنبه ۲۳ مردادماه ۹۸، رضا شرف‌خانی، جانباز ۴۰ درصد جنگ ایران و عراق در منزل شخصی‌اش بدون ارایه حکم قضایی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

ماموران امنیتی در زمان بازداشت آقای شرفخانی، منزل او را تفتیش کردند و تعدادی از لوازم شخصی او را نیز ضبط کردند.

یک منبع مطلع به کمپین گفت: «خانواده این جانباز جنگ ایران و عراق به دلیل بیماری‌های جسمی و روحی که دارد، نگران او هستند و با وجود اینکه دو روز از بازداشت او گذشته‌، اما هنوز نتوانسته‌اند اطلاعی از محل نگهداری‌اش به دست بیاورند یا از اتهامات منتسب به وی با خبر شوند.»

آقای شرفخانی مدام تحت درمان بود و به دلیل صدمات ناشی از جنگ دارو مصرف می‌کرد.

پیش‌تر  در روز یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، دست‌کم ۱۰ فعال مدنی و سیاسی که قصد داشتند یک تجمع اعتراضی در مقابل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد برگزار کنند، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان‌های نامعلومی منتقل شدند.

برخی منابع می‌گویند بازداشت آقای شرفخانی در ادامه همین بازداشت‌ها بوده‌است.

هاشم خواستار، جواد لعل محمدی، محمد حسین سپهری، محمد نوری زاد، عبدالرسول مرتضوی، غلام‌حسین بروجردی، مرتضی قاسمی، حوریه فرج‌زاده طارانی، فاطمه سپهری و پوران ناظمی جزو بازداشت شده‌های روزیکشنبه ۲۰ مرداد بودند.

هم‌زمان، خبرگزاری فارس، وابسته به نهادهای اطلاعاتی از بازداشت چند شهروند در مشهد خبر داده‌ و گفته‌بود: “این افراد از عناصر ضد نظام هستند که در محفلی در مشهد در حال طراحی اغتشاش و ایجاد ناامنی بوده‌اند.”

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 × چهار =