۱۴ تن از کنشگران و زندانیان سابق سیاسی عقیدتی پناهجو در ترکیه امروز بیانیه‌ای در راستای حمایت از امضاکنندگان بیانیه‌های ۱۴ نفره در داخل کشور برای گذار از جمهوری اسلامی صادر کردند

این افراد در بیانیه، جمهوری‌اسلامی را یک «کلیت واحد غیرقابل تجزیه» دانستند و اعلام کردند تنها ره نجات کشور، «انحلال کامل این نظام» است.
.
متن کامل بیانیه
.
«جمهوری‌اسلامی به عنوان یکی از ضدمیهنی‌ترین و فاجعه‌بارترین حکومت‌های تاریخ ایران از روز نخست تا امروز نه تنها انتخاب ما نبوده، بلکه همواره به موجودیت و عملکرد آن معترض بوده‌ایم و به هر شکل ممکن این اعتراض را بیان نموده‌ایم.
.
همچنین تجربه بیست و چند سال فریب اصلاحات به روشنی نشان داده که این نظام ددمنش متحجر نه امکان اصلاح و تحول در درون خود را دارد و نه سازگاری با ارزشهای جهانی بشری.
از این رو ما، فعالان و زندانیان سابق سیاسی و عقیدتی جمهوری‌اسلامی که اکنون به ناچار در تبعید به سر می‌بریم، ضمن پشتیبانی از حرکت شجاعانه آزادی‌خواهان درون کشور، خواستار تضمین سلامت و آزادی فوری و بی‌قید و شرط بازداشت شدگان ۲۰ امرداد در برابر بی‌دادگاه مشهد هستیم و اعلام می‌کنیم که:
.
جمهوری اسلامی یک کلیت واحد غیرقابل تجزیه به نهادها و افراد، مانند شخص آیت‌الله خامنه‌ای، نهاد رهبری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مانند آن است و تنها راه نجات کشور و پاسداری از آن برای نسل‌های آینده و فرزندان‌مان انحلال کامل این ساختار و برپایی یک نظام مبتنی بر مردم‌سالاری سکولار و بر پایه ارزشهای انسانی مورد تایید جامعه جهانی است.
.
طبیعی است که در این راه تا حد امکان در راه گذر مسالمت‌آمیز و بدون خشونت همراه هستیم، اما این که تا چه حد بتوانیم به این روش وفادار بمانیم در درجه نخست به رویکرد دشمن، یعنی نظام جمهوری‌اسلامی و سپس به نقش آفرینی و احساس مسوولیت و مشارکت عملی مردم ایران در این راه وابسته است.
.
در هر حال، اولویت ما نجات ایران از چنگال این سرطان بدخیم است که درحال از پای درآوردن میهن عزیزمان است.
.
پاینده ایران
.
امضاکنندگان:
۱- شکوفه آذر ماسوله
۲- پوریا ابراهیمی
۳- کامران ایازی
۴- شیما بابایی
۵- کوروش حسینی
۶- عبدالرضا دهقان
۷- علیرضا رایگانی
۸- داریوش زند
۹- نگار شاهپری
۱۰- مریم شریعتمداری
۱۱- بهمن (محسن) صادقی‌نور
۱۲- رضا عقیلی
۱۳- هانیه فرشی
۱۴- آرش مقدم اصلان‌پور

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

7 − دو =