گزارشی از آخرین وضعیت هاشم خواستار یکی از بازداشتی‌های تجمع مقابل دادگاه

گفت و شنود رادیو فرهنگ با صدیقه مالکى فرد، همسر هاشم خواستار از بازداشتى هاى روز ٢٠ مرداد در مشهد و اعلام بیخبرى کامل از وضعیت همسرشان؛

در گفتگوى روز شنبه ٢۶ مرداد پس از یک‌هفته از بازداشت فعالین سیاسى و مدنى در برابر دادگاه انقلاب مشهد و بی‌خبرى از شرایط بازداشت شدگان، همراه شدیم با خانم صدیقه مالکى فرد همسر هاشم خواستار از بازداشت شدگان در برابر دادگاه انقلاب.

در این گفتگو خانم مالکى گفتکه پس از یک‌هفته از بازداشت همسرش همچنان از شرایط او بی‌خبر است و تا کنون هر کدام از مامورین و یا نگهبانان زندان پاسخ متفاوتى داده‌اند.

در ابتدا گفته شد که آنها را به زندان وکیل آباد مشهد منتقل کرده اند و پس از مراجعه به زندان مامورین گفتند که به اطلاعات منتقل شده اند و برخى هم می‌گویند به اداره آگاهى مراجعه کنید و تا کنون هیچ ملاقات و تماس تلفنى نداشتیم و با توجه به آمدن رئیسى که در کشتن زندانیان نگرانى ندارد، همین مورد باعث نگرانى ما از وضیعت آقاى خواستار و بیخبرى از وى شده‌است.

در ادامه این گفتگو خانم مالکى گفت که در اعتراض به شرایط موجود نامه اى به دکتر جاوید رحمان گزارشگر ویژه سازمان ملل و سایر نهادهاى حقوق بشرى نوشته اند.

خانم مالکى در مورد صحت اعتصاب غذاى بازداشتى ها اشاره نمود که این ها را ما هم شنیده ایم اما از یک منبع موثق نیست و بیشتر از نگهبانان یا منشى دادگاه بیان شده است.

در پایان خانم مالکى خواهان آزادى همسرشان که کوچکترین جرمى انجام نداده و فقط در یک اعتراض مدنى و آرام در اعتراض به حکم ١٣ سال زندان براى دکتر جعفرى به همراه سایر دوستان تجمع کرده بودند.

توجه شما را به شنیدن این گفتگو جلب می‌کنیم:

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهارده − 4 =