شعله پاکروان در نشست سراسری گذار؛ یک‌شنبه ۲۵ آگوست ۲۰۱۹ (۳ شهریورماه ۱۳۹۸)

شعله پاکروان، فعال حقوق بشر و مادر ریحانه جباری، در نشست سراسری گذار از استبداد به دموکراسی روز یک‌شنبه ۲۵ آگوست ۲۰۱۹ (۳ شهریور ماه ۱۳۹۸) شرکت کرد و در خصوص خانواده شماری از اعدام شدگان، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۲۵ آگوست ۲۰۱۹ (۳ شهریور ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

خانم پاکروان در ابتدای این برنامه با اشاره به گفتگوی اخیر خود با خانم آمنه قادری، مادر زانیار مرادی، خواسته‌های خانم قادری را بازگو کردند؛ خانم قادری در جستجوی مزار فرزند است اما نزدیک به یک سال می‌گذرد و تاکنون هیچ ارگانی پاسخگو نبوده است. او در این خصوص از جوامع حقوق بشری درخواست کمک دارد.

شعله پاکروان در ادامه از ضبط پاسپورت مادر و پدر رامین حسین پناهی، توسط نیروهای امنیتی خبر داد. او میگوید برای جلوگیری از دیدار با فرزندشان «امجد»، پاسپورت آن‌ها را ضبط کرده‌اند.

گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی، اخیرا با انتشار نامه‌ای خطاب به رییس جمهور آمریکا، خواستار نامگذاری روز تولد ستار بهشتی به نام «روز دوستی میان ایران و آمریکا» شد. شعله پاکروان در این خصوص می‌گوید که خانم عشقی از دولت آمریکا پاسخ دریافت کرده‌اند.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل تصویری مربوط به سخنان حسن نایب هاشم، در جریان نشست وبیناری گذار روز یک‌شنبه ۲۵ آگوست ۲۰۱۹ (۳ شهریورماه ۱۳۹۸) آمده است.

.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

2 × 2 =