آرون عسکری در نشست سراسری گذار؛ یک‌شنبه ۲۵ آگوست ۲۰۱۹ (۳ شهریورماه ۱۳۹۸)

آرون عسکری، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۲۵ آگوست ۲۰۱۹ (۳ شهریور ماه ۱۳۹۸) در رابطه با کشتارهای دهه شصت توسط جمهوری اسلامی سخن گفت.

آرون عسکری، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر، در پاسخ به پرسش آقای بدیعی در خصوص اعدام خانواده و نزدیکان وی، گفت: «عموی بنده و تعدادی از بستگان ما، در کشتارهای دهه شصت توسط جمهوری اسلامی اعدام شدند.»
برخی از بستگان آقای عسکری، پس از اعدام در منزل شخصی خاکسپاری شده‌اند؛ آرون عسکری، گوشه‌ای از آسیب های این اقدام را شرح می‌دهد.

آقای عسگری در ادامه به آمار کشته شدگان دهه شصت پرداخت. وی میگوید؛ اعدام شدگان، عمدتا از نیروهای چپ و سازمان مجاهدین خلق بوده‌اند، اما با این حال طبق اسناد موجود، اکثریت اشخاص اعدام شده، سمپات یا عضو سازمان مجاهدین بوده‌اند.

او در این نشست، صدور و اجرای حکم اعدام برای کلیه اتهامات و جرایم را، محکوم کرد و این نوع مجازات را، بعنوان قتل دولتی معرفی کرد.

او سخنان خود را با موضوع اعدام کودکان در دهه شصت، پایان داد.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در نشست سراسری بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به صحبت‌های آرون عسکری، در جریان نشست عمومی گذار در روز یک‌شنبه ۲۵ آگوست ۲۰۱۹ (۳ شهریورماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مرتبط را ازتلگرام و اینستاگرام گذار نیز دنبال کنید.)

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

17 + 7 =