تجمع خانواده فرهاد سلمانپور 

 
خانواده فرهاد سلمانپور، با حضور در برابر دفتر سازمان ملل در اتریش، دست به تجمع اعتراضی زدند. 
  
مادر و برادر فرهاد سلمانپور ظهیر، زندانی سیاسی، مقابل دفتر سازمان ملل واقع در وین، ضمن حمایت از آقای سلمانپور، خواستار دخالت و پیگیری وضعیت وی توسط سازمان ملل شدند.
 
بر اساس گزارش بی‌بی‌سی فارسی در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ِ، فرهاد سلمانپور ظهیر، بازداشت شد و به یکی از بندهای امنیتی زندان اوین انتقال یافت. 
 
همزمان با انتشار خبر بازداشت وی، کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار مطالبی از ارتباط میان بازداشت آقای سلمانپور با خروج سعید ملک‌پور از ایران، خبر دادند. 
 
سعید ملک‌پور زندانی محکوم به حبس ابدی که بعد از ۱۱ سال زندان اواسط مردادماه در دوران مرخصی از ایران خارج شد و به کانادا رفت، با اشاره به خبر بازداشت آقای سلمانپور گفت: «هیچ کس از خروج من از ایران خبر نداشت، گویا او به اتهام فراری دادن من بازداشت شده، اما حتی مادر و برادرم در ایران نیز خبر نداشتند و با آنها که خداحافظی کردم گفتم به زندان بر می‌گردم. فرهاد سلمان‌پور تنها در دوران مرخصی من از زندان همراهم بود و به احتمال زیاد سر همین موضوع بازداشت شده است.» 
 
خواهر فرهاد سلمانپور، توضیحاتی درخصوص وضعیت برادر خود، عدم پاسخگویی مسوولین و همچنین حضور خانواده‌اش در برابر دفتر سازمان ملل به صورت فایل صوتی منتشر کرده‌اند که گذار این فایل را با مخاطبین به اشتراک می‌گذارد.


 
گفتنی است که فرهاد سلمانپور ظهیر پیش از این نیز چندین بار با اتهاماتی از قبیل “اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی جمهوری اسلامی”، “تبلیغ علیه نظام”، “تشویش اذهان عمومی” و “توهین به مقدسات” بازداشت، دادگاهی و زندانی شده‌ بود. 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پانزده − هفت =