چهل و یک نفر از کارگران فولاد به دادگاه انقلاب احضار شدند

میثم آل مهدی از فعالان کارگری گروه ملی صنعتی فولاد اهواز از احضار ۴۱ تن از کارگران این مجموعه به دادگاه انقلاب خبر داد.

آقای آل مهدی در توییتر خود نوشته است که «دادگاه انقلاب اهواز با ارسال نامه‌های جداگانه به ۴۱ نفر از کارگران فولاد از آن‌ها خواسته در روزهای آینده خود را به شعبه ۲۰ این دادگاه معرفی کنند».

کارگران فولاد اهواز در سال گذشته اعتصابات گسترده‌ای برای دستیابی به خواسته‌های خود انجام دادند. آن‌ها در اعتراض به توقف خط تولید و پرداخت نشدن مطالبات مزدی‌شان بیش از یک ماه اعتصاب کردند و اعتراضات خود را به خیابان‌های اهواز کشاندند.

کارگران بارها مقابل ساختمان نهادهای دولتی، بانک ملی و نماینده علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در استان خوزستان تجمع کردند و خواستار خلع ید از بانک ملی و بازگرداندن مالکیت گروه ملی فولاد اهواز به دولت شدند. در پی این اعتراضات، مأموران امنیتی در آبان‌ماه ۴۲ کارگر گروه ملی فولاد اهواز را دستگیر کردند که بعد گروهی از آن‌ها به قید وثیقه آزاد شدند.

در مدت بازداشت این فعالان کارگری خانواده‌های آن‌ها بارها دست به تجمع اعتراضی زدند. گروه ملی فولاد اهواز پس از دستگیری و اعدام امیرمنصور آریا (مه‌آفرید خسروی) به اتهام اختلاس و فساد اختصاصی در دوره‌های زمانی به قوه قضائیه، بانک ملی و بخش خصوصی واگذار شد. مالکیت این مجموعه یکسال قبل پس از اعتراض گسترده کارگران باردیگر به بانک ملی بازگردانده شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

1 × یک =