راحله طارانی در نشست وبیناری گذار؛ گزارشی از آخرین وضعیت بازداشت شدگان بیانیه موسوم به ۱۴ تن

راحله فرج‌زاده طارانی، روانشناس، فعال سیاسی و عضو شورای مرکزی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، گزارشی از آخرین وضعیت امضاء کنندگان بیانیه موسوم به ۱۴ تن در بازداشت ارائه داد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نسشت سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی در روز یک‌شنبه ۸ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

راحله فرج‌زاده طارانی، در این نشست سراسری از آخرین وضعیت امضاء کنندگان بیانیه موسوم به ۱۴ تن که در بازداشت هستند، گزارشی ارائه داد.

خانم طارانی در خصوص افزایش دامنه سرکوب فعالان در ایران نیز صحبت کرد.

راحله فرج‌زاده طارانی، خواهر یکی از جانباختگان عاشورای ۸۸ به نام “شهرام فرج‌زاده طارانی” است و خود در دهه ۶۰ به دلیل بسته شدن فضای سیاسی ایران از دانشگاه اخراج شد.

گفتنی است، شهرام (عباس) فرج‌زاده طارانی، جوان ۳۵ ساله‌ای که ظهر ششم دی ماه ۸۸ با دختر خردسالش آوا و سایر اعضای خانواده‌اش خداحافظی می‌کند و خود را به جمع معترضان در خیابان ولیعصر می‌رساند. شهرام فرج زاده نیز مانند شبنم سهرابی توسط ماشین نیروی انتظامی زیر گرفته شده شد که تصاویر هولناک این حادثه در اینترنت موجود است. برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهرام (عباس) فرج‌زاده طارانی، به این آدرس مراجعه کنید.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان راحله فرج‌زاده طارانی، در جریان نشست وبیناری گذار روز یک‌شنبه ۸ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیز دنبال کنید.)

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نه − نه =