بهمن بامداد در نشست سراسری گذار؛ سخنی پیرامون لایحه قصاص در ایران و ارتباط آن با آغاز کشتارها در دهه شصت

بهمن بامداد، فعال سیاسی، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، در روز یک‌شنبه ۸ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۸) از لایحه قصاص و ارتباط آن با آغاز کشتار دهه شصت در ایران سخن گفت و تاکید کرد به هر طریق باید صدای معترضین در ایران شنیده شود.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی در روز یک‌شنبه ۸ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

بهمن بامداد، فعال سیاسی با اشاره به سخنان روح الله خمینی رهبر قبلی حکومت ایران، در ارتباط با لایحه قصاص گفت: «نقطه آغاز کشتار دهه شصت همین لایحه قصاص بود که به دستور خمینی و به دست بهشتی نوشته‌شد.»

آقای بامداد در ادامه گفت: «آن زمان بسیاری از فعالان با آن مخالفت کردند که خمینی در واکنش به آن اعتراضات حکم ارتداد داد. حکومت ایران در این سال‌ها تلاش کرده که برخی چهره‌ها را تطهیر کند، از جمله یکی از این افراد محمد بهشتی است که از یکی از نیروهای اصلی سرکوب همین فرد بود.»

این فعال سیاسی در پایان در خصوص سرکوب حرکات اعتراضی در ایران تاکید کرد که باید به هر طریق صدای معترضین در ایران شنیده و منتشر شود.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان بهمن بامداد، در جریان نشست سراسری گذار روز یک‌شنبه ۸ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیز دنبال کنید.)

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 × چهار =