نامه چند تن از هم‌بندان سعید شیرزاد به مناسبت درگذشت مادرش

به گزارش گذار «سامانه دموکراسی و داد»، پس از درگذشت مادر سعید شیرزاد، فعال حقوق کودک، مقامات قضایی کشور و مسئولان زندان رجایی‌شهر کرج با مرخصی کوتاه مدت یا خروج تحت‌الحفظ او موافقت نکرده‌اند. این در حالی‌است که آقای شیرزاد در طول ۶ ساله گذشته که در زندان به‌سر برده، حتی یک‌روز هم به مرخصی نیامده‌است.

چند تن از هم‌بندان آقای شیرزاد در زندان رجایی‌شهر به مناسبت درگذشت مادر این زندانی سیاسی نامه‌ای نوشته‌اند:

سه شنبه ۹ صبح بود که دوست و همبندیمان آقای سعید شیرزاد را به دفتر زندان فراخواندند که: “حال مادرتان خوب نیست. ممکن است شما را به اعزام (چند ساعته) تحت الحفظ بفرستند.” حال آنکه مادر ایشان روز دوشنبه در بیمارستان فوت شده بود و دادستانی حتی فرصت یک تلفن هم به ایشان نداد.

ضمن تسلیت به خانواده محترم آقای شیرزاد و بویژه خود آقای سعید شیرزاد که تحت شدیدترین فشارهای روحی و عاطفی اجازه بوسیدن دست و دیده مادر را نیافتند و حتی از شنیدن صدای مادرشان برای آخرین بار هم محروم شدند، برای ایشان آرزوی صبر و پایداری می‌کنیم. خصوصا که این نامردمان قسی القلب حتی از شرکت در مراسم خاکسپاری مادر هم محرومش کردند و حتی به شکل تحت الحفظ هم اجازه ندادند که برای آخرین بار چهره مادر عزیزش که برای او همه چیز بود را ببیند. وای بر سنگین دلان. با آرزوی صبر، ما همبندیان آقای شیرزاد خود را شریک و سهیم در غم ایشان می دانیم.

همبندیان آقای شیرزاد
زندان گوهردشت کرج(رجایی شهر)
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

1 × 2 =