تجمع اعتراضی ایرانیان در مقابل هتلی در برلین در حین برگزاری نشست اقتصادی ایران و آلمان+ تصویر

روز پنج‌شنبه ۲۸ شهریورماه ۱۳۹۸ شماری از ایرانیان در مقابل هتلی در برلین که به نشست اقتصادی ایران و آلمان اختصاص یافته‌بود، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش گذار، شماری از ایرانیان از احزاب مختلف اپوزیسیون به صورت مشترک روبه‌روی هتل ماریتیم (Maritim Hotel) در روز پنج‌شنبه ۲۶ شهریورماه ۹۸ تجمع اعتراضی برگزار کردند.

روز گذشته روبروی هتلی در برلین یک نشست اقتصادی بین دولت‌های ایران و آلمان برگزار شد. گروه‌های مختلف مخالف حکومت ایران در روبروی این هتل تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یکی از شرکت کنندگان در این تجمع در این خصوص به گذار گفت: «چهار گروه مختلف در یک راستا، از جمله  انجمن دموکرات و سکولارها از هانوفر، انجمن پادشاهی پارلمانی از برلین، انجمن سبزها از برلین و انجمن استاپ بمب از برلین همگی خواستار عدم ارتباط اقتصادی اروپا به خصوص آلمان با رژیم دیکتاتوری ایران شدند.»

شیرین جاوید از شرکت کنندگان در این تجمع در ادامه افزود: «من هم به عنوان فعال حقوق بشر و فردی مستقل از انجمن‌های یاد شده در این تجمع شرکت کردم و کوتاه درباره اینکه زندانیان جوان ایرانی فقط به خاطر حقوق اولیه‌شان در زندان‌ها هستند و به احکام سنگین ۲۰ و ۳۰ سال محکوم شده‌اند، صحبت کردم.»

خانم جاوید تاکید می‌کند؛ این قضیه حقوق بشری مربوط به همه دنیاست و چون در ایران هیچ‌گونه حقوق بشر رعایت نمی‌شود آلمان باید هر گونه ارتباط اقتصادی خود را با ایران قطع کند: «ما از کشورهای اروپایی می‌خواهیم که روابط خود را با ایران قطع کنند یا بر ایران فشار بیشتری بیاورند تا ایران به اینهمه آزار و اذیت خود به فعالان مدنی پایان دهد.

در حین برگزاری این تجمع ۷ نفر از گروه‌ها و انجمن های شرکت کننده به زبان آلمانی اعتراض خود را با بیانیه‌های مختلف بیان کردند و همینطور درباره دختر آبی یک متن روشن گرانه خوانده شد.

دیدن تصاویر مرتبط بعد از ویدئو؛

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هفده − 9 =