رضا بدیعی در نشست سراسری گذار؛ راه‌کار رسیدن به دموکراسی در دستان توانمند مردم ایران است

رضا بدیعی، فعال سیاسی با سابقه و مدیریت سامانه گذار، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۹ (۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸) از نفوذ قدرت‌های خارجی برای تداوم استبداد در ایران گفت و اینکه تنها راه برون رفت و گذار از این استبداد تنها به دست مردم داخل کشور صورت خواهد گرفت.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی در روز یک‌شنبه ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۹ (۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

رضا بدیعی در بخشی از صحبت‌های خود توضیحاتی در خصوص عملکرد و کارنامه سامانه گذار ارائه داد.

وی تاکید کرد که کشورهایی هستند که مدعی برگزاری دموکراسی برای سایر هستند، اما تنها در ازای سرکوب و عدم استقلال کشورها منافع آن‌ها تامین می‌شود. صاحبان صنایعی که با استثمار زحمت‌کشان در کشورهای مختلف دنیا گذران می‌کنند.

آقای بدیعی، در این بخش از سخنان خود اضافه‌کرد: «مردم سراسر جهان یک‌صدا حتی در کشورهای پیشرفته سر بر‌آورده‌اند که دموکراسی واقعی باید به آن‌ها بازگردد و ایران هم از این قاعده مستثنی نیست.»

مشکل اصلی ما در ایران استبداد است و قدرت‌های خارجی در تلاش هستند که آن ادامه پیدا کند چرا که منافع آن‌ها در این راستاست و تنها مردم پرتوان ایران می‌توانند از این استبداد بدون کمک دولت‌های خارجی عبور کنند: «هیچ قدرت خارجی دموکراسی را برای ما به ارمغان نخواهد آورد.»

رضا بدیعی از جمله کنشگران سیاسی باسابقه است که بیش از نیم قرن سابقه فعالیت و مبارزه سیاسی، پیش از انقلاب ۵۷ و پس از آن را تا به امروز در کارنامه خود دارد. او طی سال‌های اخیر به عنوان مدیریت سامانه گذار عرصه مبارزات سیاسی خود را کماکان ادامه داده‌است.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان رضا بدیعی در جریان نشست سراسری گذار روز یک‌شنبه ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۹ (۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیز دنبال کنید.)

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 + 20 =