خبرنگار روس متهم به «همکاری با دستگاه‌های اطلاعاتی اسراییل» شد

سفارت روسیه در ایران از بازداشت «یولیا یوزیک»، خبرنگار زن روس در تهران خبر دارد و گفت دیپلمات‌های روس در حال تلاش برای روشن کردن جزییات این قضیه هستند.

به گزارش اسپوتنیک، یوزیک به اتهام «همکاری با دستگاه‌های اطلاعاتی اسراییل» از سوی سپاه پاسداران در ایران بازداشت شده است.
بستگان او گفته‌اند این زن خبرنگار را در زندانی متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نگه داشته‌اند.

«بوریس وویچه‌خووسکی»، همسر روزنامه‌نگار در صفحه فیس‌بوک خود از بازداشت یولیا یوزیک خبرداده و نوشته است یولیا یوزیک روز شنبه محاکمه می‌شود و خطر ۱۰ سال حبس این خانم خبرنگار را تهدید می‌کند.

بوریس وویتسکزوفسکی افزوده است او پیش از این نیز به عنوان خبرنگار در ایران کار می‌کرده است و بعد با دعوت‌نامه به این کشور بازگشته بود.

به گفته او، در فرودگاه گذرنامه یوزیک را گرفته و قول داده بودند آن را هنگام خروج از کشور به وی بازگردانند اما ماموران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این خبرنگار روس را با شکستن در اتاقش در هتل بازداشت کردند.
به نوشته رادیو فردا، یولیا یوزیک از زمان بازداشت فقط توانسته است به مدت یک دقیقه با بستگانش در مسکو تلفنی صحبت کند. او گفته است که روی زمین در سلولش نشسته، ارتباطش با بیرون قطع است و قرار است روز شنبه دادگاهش تشکیل شود.

دختر یولیا یوزیک هم در فیس‌بوک بازداشت مادرش در ایران را تایید کرده است.

یوزیک نویسنده دو کتاب به نام‌های «عروس‌های الله» و «سوگنامه بسلان» است.

منبع:ایران‌وایر

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دو × پنج =