ضرب و شتم مادر سالخورده یک زندانی سیاسی

مادر ۷۵ ساله کامران درویشی، زندانی سیاسی زندان ارومیه توسط ماموران زندان به دلیل همراه داشتن یک عدد هندزفری رادیو عادی در روز ملاقات، مورد ضرب و شتم قرار گرفت. این اتفاق در حالی رخ داده‌است که آقای درویشی برای تحویل گرفتن آن از مسئولین زندان اجازه گرفته بود و به لحاظ قانونی نیز مانعی وجود نداشته است.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی، “مادر کامران درویشی هنگام بازرسی بدنی توسط علی اکبر پیشاور، یکی از مامورین نام نویسی ملاقات زندان ارومیه و یک مامور زن به دلیل همراه داشتن یک هندزفری رادیو به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. این در حالی است که داشتن هندزفری رادیو در زندان ممنوعیتی ندارد و کامران درویشی جهت تحویل گرفتن آن با مسئولین زندان هماهنگی های لازم را انجام داده بود. در پی این رفتار خشونت آمیز مادر آقای درویشی به بیمارستان منتقل شده است”.

گفته می شود این قبیل برخورد های توهین آمیز با ملاقات کنندگان همزمان با اعمال محدودیت در ملاقات های حضوری طی چند ماه اخیر شدت گرفته است و مدیرکل جدید زندان ارومیه سعی دارد ملاقات حضوری را به طور کامل قطع کند.

کامران درویشی، از اهالی ارومیه در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه سال ١٣٩۵ توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد، او پس از محاکمه توسط شعبه ٢ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام «ارتباط با یکی از گروه های اپوزیسیون» به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این زندانی سیاسی زندان ارومیه که دوره محکومیت ۵ ساله خود را می‌گذراند، در فروردین ماه سال جاری نیز به شعبه ۱ بازپرسی دادسرای عمومی این شهر منتقل و با گشایش پرونده‌ای جدید، اتهامات “اخلال در نظم زندان” و “توهین به مقدسات” به وی تفهیم شده بود. گفتنی است این پرونده سازی با دخالت نهادهای امنیتی به خاطر مشارکت وی در اعتصاب گسترده زندانیان و درگیری‌های مهرماه سال گذشته در زندان ارومیه صورت گرفته است.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

16 − 4 =