شرح حال ناصر فهیمی، زندانی سیاسی

ناصر فهیمی زندانی سیاسی کرد که هشتمین سال از دوران محکومیت ده ساله خود را در زندان اوین سپری می‌کند، طی نامه‌ای خطاب به مقامات حکومتی و قضایی ایران، به انتقاد شدید از شیوه‌های رایج ارعاب و فشار که در زندان‌ها و سیستم قضایی ایران جاری است پرداخته است.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، ناصر فهیمی، پزشک محبوس در زندان اوین که توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و با رای قاضی “صلواتی” با اتهامات «نشر اکاذیب»، «اقدام علیه امنیت ملی»، «تشویش اذهان عمومی»، «توهین به رهبری» و «تهدید مقامات قضایی» مجموعا به ده سال حبس تعزیری محکوم شده‌است، در نامه‌ای خطاب به مسئولان قضایی ایران، عملکرد آنان را در قبال زندانیان سیاسی، به شدت مورد انتقاد قرار داده است.

وی در بخشی از این نامه آورده است: « حکومت ایران تحت حاکمیت دیکتاتوری شدید به واسطه سیستم قوه قضایه و اتهاماتی واهی در حق زندانیان سیاسی اعم از: تبانی،سرقت مدارک،سرقت اموال،اتهامات واهی،نشر اکاذیب در جرائد منفور داخلی نسبت به ترور شخصیتی زندانیان سیاسی، انتقال از زندان به زندان دیگر،از بند به بند دیگر،از اتاق به اتاق دیگر و از تخت به تخت دیگر و حتی ممنوع شدن از کوچکترین حق انسانی و داشتن تخت و کف خواب شدن در زندان فقط جهت افزایش شدت فشار تحمل زندان در حق زندانیان ازادیخواه میباشد.»

وی در ادامه می‌افزاید: «بی احترامی،بی توجهی،بی کفایتی،بی وجدانی،بی عدالتی،زورگویی،تشکیل پرونده های واهی،اخاذی،و….. تنها کار سیستم قوه قضاییه در حق زندانیان سیاسی در حکومت ایران میباشد .»

این زندانی سیاسی در خاتمه می‌نویسد: «سیستم قوه قضاییه همچنان با خصومت و غرض ورزی وترور شخصیتی با بی قانونی و بی عدالتی هنوز در حال اجرای موارد مذکور در حق زندانیان میباشد و پرونده های زندانیان سیاسی مذکور نشانه بسیار اشکار از ترس حکومت از بیداری ملت است.»

لازم به ذکر است که؛ دکتر ناصر فهیمی پیش‌تر با ارائه یک تقاضای رسمی به دادگاه، خواهان “ابطال تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران” شده بود که تاریخ رسیدگی به این درخواست برای امروز هفتم بهمن‌ماه ۹۷ تعیین شده بود.

ناصر فهیمی ۴۲ ساله، زندانی سیاسی اهل کردستان، در تیر ماه سال ۱۳۸۹ از سوی ماموران وزارت اطلاعات، در بزرگراه همت واقع در تهران بازداشت و سپس به بند ۲۰۹ زندان اوین جهت بازجوئی انتقال پیدا کرد.
پرونده این زندانی سیاسی کرد، پس از اتمام دوران بازجویی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارجاع و با رای قاضی “صلواتی” با اتهامات «نشر اکاذیب»، «اقدام علیه امنیت ملی»، «تشویش اذهان عمومی»، «توهین به رهبری» و «تهدید مقامات قضایی» مجموعا به ده سال حبس تعزیری محکوم شد.
این حکم پس از ارجاع به دادگاه تجدید نظر، عینا تایید و از طریق شعبه اجرای احکام به وی ابلاغ شد.
ناصر فهیمی در سال ۱۳۹۳ از زندان اوین به زندان تهران بزرگ انتقال یافته و پس از گذراندن دوسال در آن زندان مجددا در سال ۱۳۹۵ به زندان اوین و بند ۸ اندرزگاه ۱۰ انتقال پیدا کرد.

این زندانی سیاسی کرد که از بیماری قلبی رنج می‌برد، علیرغم تاکید پزشکان بهداری زندان اوین مبنی بر ضرورت اعزام وی به مراکز درمانی خارج از زندان، در سایه بی توجهی مسئولان زندان اوین همچنان از دسترسی به خدمات پزشکی و اعزام به بیمارستان خارج از زندان محروم مانده است.

این زندانی سیاسی، به علت نگاه امنیتی حکومت ایران به کردها، مورد آزار و اذیت مضاعفی از جانب سیستم قضایی و اطلاعاتی ایران قرار گرفته است از جمله می توان به پرونده‌سازی‌های مکرر که منجر به صدور دو حکم جداگانه شش ماه حبس تعزیری و همچنین یک حکم ۷۴ ضربه شلاق که با اتهام «توهین به نماینده قوه قضائیه در دادگاه», توسط شعبه ۱۰۵۱ کیفری ۲ مجتمع قضائی تهران بوده اشاره کرد.

از نمونه‌های دیگر فشارهای مسئولین زندان به این زندانی سیاسی کرد ممنوعیت ملاقات وی با خانواده و همچنین عدم تحویل داروهای وی بوده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 × 3 =