بیانیه رئیس فیفا پس از پایان بازی ایران و کامبوج

«جیانی اینفانتینو» رییس فدراسیون جهانی فوتبال ساعاتی پس از پایان بازی تیم‌های ملی ایران و کامبوج، بیانیه‌ای صادر کرد. این بیانیه که روی صفحه اصلی سایت رسمی فیفا منتشر شده است، نشان می‌دهد آقای اینفانتینو از حضور زنان ایرانی در ورزشگاه آزادی رضایت دارد، اما این را تازه یک آغاز نه پایان داستان ورود زنان به ورزشگاه‌ها می‌داند. او از زنان ایرانی برای مبارزه‌ای که در راه گشوده شدن درهای ورزشگاه انجام دادند قدردانی کرده است. در بیانیه جیانی اینفانتینو می‌خوانیم:

برای نخستین بار پس از حدود ۴۰ سال، هزاران زن اجازه پیدا کردند که یک مسابقه فوتبال را در یک ورزشگاه در ایران همراه با مردها تماشا کنند.

این یک قدم بسیار مثبت به جلو است و همان موردی که فیفا و بخصوص دختران و زنان ایرانی با اشتیاق در انتظارش بودند. اشتیاق، شادی و شور و شوق آنها امروز قابل توجه بود و ما را حتی بیشتر تشویق کرد تا در مسیری را که آغاز کرده ایم به راه‌مان ادامه دهیم. تاریخ به ما می آموزد که پیشرفت مرحله به مرحله به نتیجه می‌رسد و این فقط آغاز یک سفر است.

در نتیجه، فدراسیون جهانی فوتبال اکنون بیش از هر زمان دیگری به آینده‌ای نگاه می‌کند که تمام دختران و زنانی که مایل به حضور در ورزشگاه‌های فوتبال ایران هستند، در شرایط و فضایی امن و آزاد قرار داشته باشند.

اکنون دیگر نمی توان متوقف شد یا به عقب برگشت کرد.

من می خواهم از کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون فوتبال ایران و تمام مقامات درگیری که در این راه تلاش و همکاری کردند تشکر کنم. فیفا همچنان همکاری نزدیکی با آنها خواهد داشت تا به اطمینان پیدا کند که این ماموریت به درستی انجام شده است. هدف ما این است که به همه هواداران، صرف نظر از جنسیت، فرصتی برای رفتن به ورزشگاه‌ها و لذت بردن از یک بازی فوتبال داده شود. از زمانی که به فیفا رسیدم، برای رسیدن به این هدف جنگیدیم.

اما مهمتر از همه، امروز می‌خواهم یک تشکر بسیار بزرگ بکنم و نهایت احترام خود را برای تمام دختران و زنان ایرانی برسانم. آن‌ها که با شجاعت ایستادند و در راه حق خود ایستاده‌اند.

فیفا کاملاً از آنها پشتیبانی می کند و در کنار آنها خواهد ایستاد.

منبع: ایران‌وایر

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

12 − 12 =