جواد لعل محمدی آزاد شد

«جواد لعل محمدی»، عضو «کانون صنفی معلمان» و امضاکننده بیانیه ۱۴ با سپردن وثیقه یکصد میلیون تومانی به‌طور موقت آزاد شد.

روز سه‌شنبه هفتم آبان ماه جاری «هنگامه»، دختر «عباس واحدیان شاهرودی»، از دیگر امضاکنندگان این بیانیه، خبر آزادی محمدی را در توییتر خود منتشر کرد.

خرداد ۱۳۹۸، ۱۴ تن از فعالان مدنی سیاسی با انتشار یک بیانیه‌ خطاب به هم‌وطنان خود، ضمن درخواست استعفای رهبر جمهوری اسلامی، تغییر قانون اساسی و انتخاب شعار «نه به جمهوری اسلامی»، استبداد ولایت مطلقه فقیه را عامل نابسامانی‌ها و به نتیجه نرسیدن تلاش‌ها برای اصلاح امور ایران دانستند.

۲۰ مرداد ۱۳۹۸، جمعی از امضاکنندگان این بیانیه در حالی که در تجمع مسالمت‌آمیزی در حمایت از یکی از امضاکنندگان مقابل دادگستری مشهد شرکت کرده بودند، بازداشت شدند. سایر زنان و مردان امضاکننده و حامیان این بیانیه نیز که پیش از این دستگیر شده‌اند، در شهرهای مختلف ایران هم‌چنان در بازداشت به سر می‌برند.

خانواده‌های بازداشت شدگان تجمع ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ به دنبال بی نتیجه ماندن پی‌گیری‌های قانونی خود برای آزادی آن‌ها، از شب ششم آبان ماه با امضای نامه‌ای که در اینترنت برای حمایت و امضای عموم قرار داده‌اند، خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر به وضعیت و آزادی بی‌قید وشرط آن‌ها شدند.

جواد لعل‌محمدی، عباس واحدیان‌شاهرودی، «محمد نوری‌زاد»، «محمد ملکی»، «هاشم خواستار»، «گوهر عشقی» (مادر «ستار بهشتی»)، «حوریه فرج‌زاده» (خواهر «شهرام فرج‌زاده»، از کشته‌های اعتراضات سال ۱۳۸۸)، «کمال جعفری‌یزدی»، «محمد مهدوی‌فر»، «رضا مهرگان»، «محمدرضا بیات»، «محمد کریم‌بیگی»، «زرتشت احمدی‌راغب» و «محمدحسین سپهری» از جمله امضاکنندگان این نامه هستند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

یک × 2 =