در پی واژگونی وانتی، هفت دانش‌آموز کشته و زخمی شدند

وانتی که حامل ۱۵ دانش آموز هرمزگانی بود به دلیل نقص ترمز با تیر برق برخورد کرده و واژگون شده است، در پی این حادثه دو دانش آموز کشته و پنج دانش آموز دیگر زخمی شدند.

این وانت ۱۵ دانش آموز را از روستاهای سرتنگ، بند بارک و موردان در بند صلاح به مدرسه رازی دستگرد در گاز بشاگرد در استان هرمزگان می برده که در جاده روستای سیت واژگون شده است.

فاطمه نوروزیان رئیس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز اعلام کرد که در این حادثه یک دانش آموز دختر ۱۳ ساله و یک دانش آموز پسر ۱۳ ساله به علت شدت آسیب جان خود را از دست داده‌اند.

در حالی یک وانت به عنوان سرویس مدرسه این دانش آموزان در نظر گرفته شده است که در برخی روستاها دانش آموزان از اولین امکانات تحصیلی و مسیرهای استاندارد برای رسیدن به محل درس خود محروم هستند.

در گذشته نیز بارها مسیرهای نامناسب روستاهای بشاگرد حادثه ساز شده بود. همچنین در برخی از روستاهای منطقه محروم بشاگرد به دلیل اینکه دانش‌آموزان باید مسافت طولانی برای رسیدن به مدرسه را طی کنند در نهایت مجبور به ترک تحصیل می شوند.

ایسنا در سال ۹۶ در گزارشی نوشته بود که ۷۰ دانش‌آموز روستای بیورچ بخش گوهران شهرستان بشاگرد به علت نبود امکانات آموزشی به مدرسه نرفته‌اند.

حسن عید زاده عضو شورای مردم بیورچ نیز گفته بود که «چرا روستایی با ۷۵۰ نفر جمعیت و ۷۰ دانش‌آموز در مقطع راهنمایی، فقط یک مدرسه ابتدایی دارد و دانش‌آموزان برای تحصیل در مقاطع بالاتر باید کیلومترها راه را بپیمایند.»

به دلیل نامناسب بودن مسیرهای منطقه بشاگرد، دانش آموزان مجبور هستند با وانت برای رسیدن به مدرسه تردد کنند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سیزده − هفت =