دادگاه علی نجاتی، عضو سندیکای کارگران هفت تپه برگزار شد

روز دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، دادگاه «علی نجاتی»، کارگر بازنشسته و عضو «سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه» برگزار شد.

اتهامات انتسابی به نجاتی، «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» عنوان شده است.

سندیکای کارگران هفت تپه، روز دوشنبه ۲۰ آبان ماه در گزارشی این دادگاه را «فرمایشی» توصیف کرده و نوشت که در دادگاه قاضی مقیسه برای مخاطب قرار دادن علی نجاتی از الفاظ «ضدانقلاب» و «ضدنظام» استفاده کرده است.

سندیکای کارگران هفت تپه برگزاری این دادگاه به گفته آن‌ها «فرمایشی و ضد کارگری» را محکوم کرده و خواهان بسته شدن همه پرونده های کارگران هفت تپه شده است.

علی نجاتی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران هفت تپه، ۸ آبان سال گذشته به اتهام دخالت در اعتصابات کارگران نیشکر هفت تپه در منزل خود بازداشت و پس از مدتی در تاریخ هشتم بهمن ماه همان سال به دلیل داشتن بیماری قلبی و تنفسی، با گرفتن مرخصی درمانی، از زندان خارج شد.

وی که پیش‌تر مورد جراحی قلب قرار گرفته بوده، به دلیل برخوردهای ناشایست از سوی شخص قاضی مقیسه، ناچار شده است در طول دادگاه برای تسکین درد در ناحیه قفسه سینه و قلب از قرص‌های زیرزبانی استفاده کند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نه + سه =