جهانگیر گلزار در نشست سراسری گذار؛ تشریح وضع موجود و راه های گذر از استبداد اسلامی (بخش اول)

جهانگیر گلزار، فعال حقوق بشر و تحلیلگر سیاسی، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، به تشریح وضعیت فعلی ایران و متحدانش و ارائه راه‌های گذار از استبداد اسلامی پرداخت.

آقای گلزار از سال ۱۳۶۰ فعالیت سیاسی – فرهنگی خود را آغاز و به عضویت مجامع اسلامی ایرانیان در آمد که هدفش مبارزه با استبداد فقیه و شکستن سانسورها و تلاش برای استقرار دمکراسی در ایران و برپایی جامعه مدنی حقوقمند است.

او در زمینه های مختلف معضلات اجتماعی ایران همانند مسائل مربوط به اعتیاد، اشتغال، بودجه، حقوق بشر، زنان و افشای فسادها و جنایتهای نظام ولایت فقیه تحقیق و راه حل متناسب با حقوق انسان و جامعه مدنی را ارائه می دهد.
وی مدافع حقوق بشر است و با کانون دفاع از حقوق بشر در ایران فعالیت مستمر دارد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی در روز یک‌شنبه ۱۰ نوامبر ۲۰۱۹ (۱۹ آبان ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

آقای گلزار در ابتدای برنامه با اشاره به اشخاص و گروه های وابسته به قدرت های خارجی که خود را اپوزیسیون می دانند گفت: «این اشخاص اعمال هرگونه خشونتی را مشروع می دانند و قابل اعتماد نیستند و همچنین راه حل مناسبی برای شرایط فعلی ایران ندارند.»

جهانگیر گلزار تاکید کرد: «ما نمی خواهیم از قدرت و استبداد به قدرت دیگری برویم ما خواهان گذر از قدرت و استبداد به سوی آزادی هستیم و این حق مردم ما است که در آزادی، یک زندگی هدفمند داشته باشند.»

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل تصویری مربوط به  سخنان جهانگیر گلزار در جریان نشست سراسری گذار روز یک‌شنبه ۱۰ نوامبر ۲۰۱۹ (۱۹ آبان ماه ۱۳۹۸) آمده است.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

15 − پانزده =