یدی بلدی در برنامه فراسوی گذار به سوی دموکراسی و داد؛ گفتگویی پیرامون اعتراضات سراسری در ایران

فراسو دریچه‌ای است برای رساندن صدای کنشگران مدنی که امکان بیان نظرات آن‌ها در ایران وجود ندارد و توسط مجموعه گذار «سامانه دموکراسی و داد» شنبه هر هفته با مدیریت رضا بدیعی اجرا می‌شود.

یداله بلدی، جامعه شناس و کنشگر سیاسی، مهمان برنامه فراسوی این هفته روز شنبه ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹ (۲۵ آبان‌ماه ۱۳۹۸) است که صحبت‌های او در چند بخش منتشر شد.

در پی اعتراضات به گرانی بنزین در ایران که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه آغاز شده است، شمار زیادی از شهروندان ایرانی بازداشت و عده‌ای نیز کشته شده‌اند.

یدی بلدی در این بخش به آغاز اعتراضات سراسری در ایران و چند شهر کشور اشاره کرد و از کشته شدن شماری از شهروندان طی اعتراضات در استان کرمانشاه خبر داد.

این فعال سیاسی در خصوص تداوم اعتراضات در ایران اینطور شرح داد:‌ «شمار زیادی از جوانان کشور به دلیل شرایط موجود عاصی شده‌اند. درست است که رهبری در کشور برای هدایت تجمعات نیست، اما جوانان ما راهی به جز همین اعترض‌ها ندارند و این راهی است که در پیش پای آن‌ها قرار گرفته‌است.»

یدی بلدی در خصوص اینکه سرانجام این شورش‌ها و اعتراض‌ها به کجا ختم شود می‌گوید: «هنوز معلوم نیست که چه اتفاقی در انتها بیفتد و ما باید در پیوند با آن قرار بگیریم.»

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به گفته‌های یداله بلدی آمده‌است:

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

2 + سیزده =