یاشار دارالشفاء فعال چپ دانشجویی بازداشت شد

یاشار دارالشفاء، فعال چپ دانشجویی و پژوهشگر اجتماعی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

صبح روز پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸، یاشار دارالشفاء، از سوی ماموران امنیتی در منزل یکی از دوستانش بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. گفته می‌شود ماموران امنیتی پس از بازداشت، به منزل وی رفته‌اند و تعدادی از لوازم شخصی‌اش را نیز ضبط کرده‌اند.

به گفته منابع آگاه؛ ساعت ۷ صبح امروز حدود ۲۰ مامور امنیتی با شکستن درب منزل دوست او با دیلم، اقدام به بازداشت آقای دارالشفاء کرده‌اند. ماموران پس از بازداشت آقای دارالشفاء او را به منزل شخصی‌اش انتقال داده و پس از ضبط تعدادی از وسایلش به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

بر اساس این خبر نهاد بازداشت کننده وزارت اطلاعات بوده‌، اما نزدیکان او از دلیل بازداشت و محل نگهداری او تا این لحظه بی‌خبرند.

یاشار دارالشفاء، آبان‌ماه ۱۳۹۵ پس از ۴ سال و ۲ ماه از مدت محکومیت ۵ ساله خود به صورت مشروط از زندان اوین آزاد شده‌بود.

این فعال چپ دانشجویی، فارغ‌التحصیل کارشناسی‌ ارشد برنامه‌ ریزی اجتماعی دانشگاه تهران پیش‌تر به اتهام «اجتماع و تبانی در جهت اقدام علیه امنیت ملی»، « توهین به رییس‌جمهور» در دادگاهی به ریاست قاضی ابولقاسم صلواتی به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شده‌بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۵ سال و نیم حبس تعزیری تبدیل شد.

آقای دارالشفاء در جریان اعتراضات مردمی پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، نخستین بار در ۱۳ آبان ماه ۱۳۸۸ بازداشت و مدت ۲۰ روز در زندان اوین محبوس بوده و سپس در ۱۵ بهمن ماه همان سال به همراه ۶ تن از اعضای خانواده‌اش احضار و نزدیک به ۳۲ روز را در زندان اوین در بندهای ۲۴۰ و ۳۵۰ در بازداشت موقت به‌سر می‌برد.

یاشار دارالشفاء دبیر سابق تشکل اسلامی دانشجویان اصلاح طلب دانشگاه بین المللی قزوین و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته برنامه ریزی دانشگاه تهران یکی از هفت عضو خانواده دارالشفائی است که پیش از این در دو ماه آخر سال ۱۳۸۸ بازداشت و همگی به زندان اوین منتقل شده بودند.

این فعال دانشجویی با رتبه چهار کنکور کارشناسی ارشد وارد دانشگاه تهران شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

4 × پنج =