افزایش شمار کشته‌های اعتراضات ایران

سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که بر اساس اطلاعات به دست آمده از داخل ایران، تعداد کشته های اعتراضات اخیر به ۱۱۵ نفر رسیده است.

عفو بین الملل در پیامی که در توئیتر خود منتشر کرد نوشت که این اطلاعات بر اساس گزارش های معتبر به دست آمده و نشان می‌دهد نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی دست کم ۱۱۵ نفر از معترضان را کشته‌اند.

این سازمان مدافع حقوق بشر اعلام کرده است که باور دارد تعداد کشته ها بیشتر از این تعداد است و از این رو، به تحقیقات خود در این باره ادامه می‌دهد.

عفو بین الملل هفته گذشته اعلام کرده بود که بر اساس اطلاعات آن سازمان، در اعتراضات اخیر ایران دست‌کم ۱۰۶ نفر توسط ماموران جمهوری اسلامی ایران کشته شدند.

رها بحرینی، پژوهشگر بخش ایران در سازمان «عفو بین‌الملل»، در گفتگو با صدای آمریکا اعلام کرده بود که گزارش اولیه این نهاد، کشته شدن دست‌کم ۱۰۶ نفر را تائید می‌کند. وی گفت آمار جزئیات و تعداد کشته‌ها در هر شهر به زودی منتشر می‌شود.

سازمان عفو بین الملل، این آمار را بر اساس گزارش‌های شاهدان عینی،‌ ویدئو های منتشر شده، و فعالان حقوق بشر در خارج از ایران به دست آورده است.

خانم بحرینی همچنین گفته بود: عفو بین الملل از سازمان ملل و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو این نهادها درخواست کرده که فورا و با جدیت به این تحولات عمیقا نگران کننده واکش نشان بدهند و از مقامات بخواهند به این سرکوب خونین پایان بدهند و به حق ایرانیان برای ابراز بیان عقایدشان و آزادی گردهمایی مسالمت آمیز، احترام بگذارند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

14 + سیزده =