راحله راحمی پور با وثیقه آزاد شد

راحله راحمی پور از بازداشت‌شدگان میتینگ پارک لاله با تأمین وثیقه به‌صورت موقت از زندان اوین آزاد شد.

روز یکشنبه ۱۷ آذرماه ۱۳۹۸، راحله راحمی پور از بازداشت‌شدگان میتینگ پارک لاله با تأمین وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین به‌صورت موقت آزاد شد.

چهار تن از اعضای مادران پارک لاله به نام‌های ژیلا کرم‌زاده مکوندی، عشرت بستجانی، زهرا رفیعی و راحله راحمی پور به همراه رضا حضرتی در روز سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ در پی حضور در گردهمایی پارک لاله، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بودند.

در آن زمان گزارش شده بود، که ماموران اطلاعات سپاه، پس از بازداشت خانم راحمی پور و کرم‌زاده مکوندی به منزل این دو مراجعه کرده و پس از بازرسی منازل برخی از وسایل شخصی ازجمله تلفن همراه، تبلت و برخی وسایل شخصی آنها را ضبط کردند.

جلسه رسیدگی به پرونده تمامی بازداشت شدگان میتینگ پارک لاله در شعبه اول بازپرسی دادسرای امنیت اوین برگزار شده بود.

روز چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸، عشرت بستجانی، زهرا رفیعی و رضا حضرتی با تأمین قرار ۳۰ میلیون تومانی به‌صورت موقت از زندان اوین آزاد شدند. و گزارش شد بود که برای آزادی ژیلا کرم‌زاده مکوندی و راحله راحمی پور وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی صادره شده است.

همچنین روز یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸، خانم کرم زاده مکوندی از بازداشت‌شدگان میتینگ پارک لاله با تأمین وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین به‌صورت موقت آزاد شده بود.

بر اساس فراخوانی که پیش‌تر از سوی جبهه دموکراتیک ایران با شعار “نه به فقر، نه به جنگ و نه به دیکتاتوری” در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود از مردم خواسته‌شده بود که در روز سه‌شنبه ۲۱ آبان در میتینگ پارک لاله حضور یابند.

بازداشت و احضار اعضای جبهه دموکراتیک ایران پیش از برگزاری و شرکت در میتینگ پارک لاله

علی رستمی از اعضای جبهه دموکراتیک ایران پیش از برگزاری میتینگ پارک لاله شب ۲۰ آبان، توسط مأموران اطلاعات سپاه در کرج بازداشت و روز دوشنبه ۲۷ آبان با تأمین قرار وثیقه از بند ۸ این نهاد امنیتی در زندان رجایی شهر آزاد شد.

مأموران امنیتی پس از بازداشت آقای رستمی، ضمن ورود و بازرسی منزل برخی از لوازم شخصی ایشان را نیز ضبط کردند.

گفته می‌شود ازدلایل بازداشت آقای رستمی پخش تراکت به‌منظور تبلیغ در خصوص میتینگ پارک لاله تهران بوده است.

روز ۲۱ آبان‌ماه، حسین طبرزدی فرزند حشمت اله طبرزدی دبیر جبهه دموکراتیک نیز در گفتگوی با کمپین از بازداشت پدرش خبر داد و ضمن گفتگویی با کمپین گفته بود که «پدرم طی روزهای گذشته به همراه دوستانشان قرار بود در میتینگ پارک لاله شرکت داشته باشد که متأسفانه از ظهر امروز از وضعیت ایشان اطلاعی نداریم و به‌احتمال بسیار فراوان توسط نیروهای امنیتی بازداشت‌شده است.»

ابراهیم حسن زاده یکی دیگر از اعضای جبهه دموکراتیک و از شهروندان ساکن شهرستان نور آباد ممسنی نیز توسط ماموران امنیتی پیش از برگزاری میتینگ پارک لاله به اداره اطلاعات این شهر احضار و پس از بازجویی از وی خواسته شده بود که به ستاد خبری اداره اطلاعات فارس در شیراز مراجعه کند. آقای حسن زاده ساعت شش عصر روز پنج شنبه ۲۳ آبان، توسط ماموران اداره اطلاعات استان فارس در منزل شخصی خود بازداشت و روز سه شنبه ۲۸ آبان، با تامین قرار کفالت آزاد شد.

همچنین برخی از اعضای این جبهه، طی تماس تلفنی جهت پاسخگویی به نهادهای امنیتی در استان‌های تهران، البرز، فارس، خراسان رضوی و استان مرکزی احضار شده بودند. در این تماس‌های تلفنی که با تهدید همراه بوده است از اعضای جبهه دموکراتیک خواسته‌شده تا از حضور در میتینگ پارک لاله که قرار بود در روز ۲۱ آبان ماه در پارک لاله تهران برگزار شود، خودداری به عمل آورند.

طی روزهای دوشنبه و سه شنبه ۲۰ و ۲۱ آبان ماه ۹۸، محمدرضا خسروی، پرویز سفری، سید محمد میر سلطانی، محمد رضا خوانساری و بابک صفری طی تماس تلفنی به ستاد خبری اداره اطلاعات استان البرز، ابراهیمی حسن‌زاده به ستاد خبری استان فارس، امیر مسعود اکبرآبادی به ستاد خبری استان مرکزی و منصور فرجی، اسماعیل مفتی زاده و حشمت اله طبرزدی به نهادهای امنیتی در تهران احضار شده بودند. همچنین مأموران امینی شهر یونسی از توابع بجستان استان خراسان از سفر هاشم امینی برای حضور در میتینگ پارک لاله ممانعت به عمل‌آورده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

5 × 4 =