حسن نایب هاشم در همایش سراسری گذار؛ “جامعه جهانی با مردم ایران همراه شده‌است” – بخش دوم

حسن نایب هاشم، پزشک، مدافع حقوق بشر و کنشگر سیاسی، در همایش سراسری گذار از استبداد به دموکراسی  روز یک‌شنبه ۲۲ دسامبر ۲۰۱۹ (۱ دی ماه ۱۳۹۸) شرکت کرد که صحبت‌های این فعال حقوق بشر در دو بخش منتشر شد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، همایش سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، روز یک‌شنبه ۲۲ دسامبر ۲۰۱۹ (۱ دی ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

حسن نایب هاشم در این نشست سراسری و در بخش اول صحبت‌هایش در خصوص اقدامات صورت گرفته در پارلمان اروپا صحبت کرد و از حمایت فعالان حقوق بشر در خصوص فراخوان پنجم دی‌ماه در ایران گفت.

آقای نایب هاشم در قسمت دوم این نشست سراسری در مورد برخورد سازمان‌های حقوق بشری با حکومت ایران صحبت کرد و اینکه جامعه جهانی به چه صورت با مردم ایران همراه شده‌است.

این فعال حقوق بشر در این مورد گفت: «ما در وضعیتی قرار گرفته‌ایم که جمهوری اسلامی از هر طرف در بحران قرار گرفته‌است و اکثریت قاطع مردم مخالفت وضعیت کنونی هستند در حدی که از شعارهای داده شده نیز این موضوع هم مشخص است.»

در ادامه این گفتگو به فراخوان پنجم دی‌ماه ۹۸ در بزرگداشت جان‌باختگان اعتراضات سراسری آبان‌ماه اشاره شد که هر کسی در هر کجای دنیا به هر طریق ممکن از آن حمایت خواهد کرد.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل صوتی صحبت‌های حسن نایب هاشم در جریان همایش وبیناری گذار روز یک‌شنبه ۲۲ دسامبر ۲۰۱۹ (۱ دی ماه ۱۳۹۸) آمده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

4 + 13 =