معاون فرهنگی سپاه: معترضین بی‌سواد و آلوده در فضای مجازی بودند

سرتیپ پاسدار حسین نجات، معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفته است که شیوه تلاش برای تغییر نظام حکومتی ایران تغییر کرده و طبقات “فرودست، حاشیه‌نشین و بی‌سواد” به تکیه‌گاه جدید مخالفان تبدیل شده‌اند.

آقای نجات گفت: “مدل براندازی غرب در مقابل انقلاب اسلامی طی این ۴۰ سال تغییر کرده است و در این مدل جدید براندازی، تکیه بر افراد فرودست جامعه و کسانی است که محصول حاشیه‌نشینی و بی‌سوادی هستند و در فضای مجازی آلوده شده‌اند.”

معمولا مقام‌های حکومت ایران خود را حامی اقشار فرودست معرفی می‌کنند، اما با بالا گرفتن اعتراضات معیشتی درباره مخالفت این اقشار با حکومت هم هشدارهایی داده‌اند.

به تازگی علی خامنه‌ای، گفته است: “مستضعفین را بد معنا می‌کنند؛ مستضعفین را به افراد فرودست یا… اقشار آسیب‌پذیر[معنا می‌کنند، اما]،… این معنای مستضعفین است: کسانی که وارثان زمین و همه موجودی زمین خواهند بود.”

حسین نجات چهارشنبه شب در “همایش نخبگان عصر ستایشگری”، که یک برنامه هیات رزمندگان اسلام و سازمان بسیج مداحان بوده صحبت می‌کرد.

او درباره اعتراضات گسترده پس از سه برابر شدن ناگهانی قیمت بنزین با تصمیم شورای سران سه قوه و تایید رهبر جمهوری اسلامی گفته که ریشه این اعتراضات به عملکرد دولت آمریکا برمی‌گردد.

آقای نجات در این باره گفته است: ” آمریکایی‌ها طراحی کرده بودند که با خروج از برجام، تحریم‌های بسیاری را می‌توانند اعمال کنند تا مردم خشمگین و ناراضی تحت تأثیر شبکه‌های مجازی وارد تظاهرات شوند.”

او گفته وظیفه مسئولان حکومت این است که تحمل مردم را در برابر فشارها بالا ببرند.

آقای نجات همچنین گفته مشکل ایران و آمریکا “دشمنی دو تمدن” است.

او وعده داده که “ما آمریکا و عربستان را از منطقه خارج می‌کنیم”. آمریکا پایگاه‌های نظامی متعددی در خاورمیانه دارد و عربستان سعودی هم یکی از بزرگترین کشورهای این منطقه است.

منبع: بی بی سی

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پنج × دو =