دستکم ۱۱ تن از شرکت کنندگان در مراسم نوید بهبودی بازداشت شدند

روز پنج‌شنبه ۵ دی ماه، مصادف با چهلم شماری از جانباختگان اعتراضات آبان ماه، دستکم ۱۱ تن از شرکت کنندگان در مراسم نوید بهبودی، یکی از جان‌باختگان اعتراضات آبان، توسط نیروهای انتظامی در روستای گوراب زرمیخ، از توابع صومعه سرا واقع در استان گیلان بازداشت شدند. از میان این افراد دستکم ۷ تن به نام‌های “ماهرخ روستا، فراز روشن، کاوه مظفری، جلوه جواهری، فروغ سمیع نیا، احمد زاهدی و هومان تحریری” کماکان در بازداشت به سر می‌برند و از آزادی با تودیع قرار آنان ممانعت به عمل آمده است. از میان این شهروندان فروغ سمیع نیا، جلوه جواهری و کاوه مظفری از فعالین سرشناس حقوق حقوق زنان هستند.

امروز شنبه ۷ دی ماه ۱۳۹۸، با گذشت سه روز از بازداشت دستکم ۱۱ تن از شرکت کنندگان در مراسم نوید بهبودی یکی از جان‌باختگان اعتراضات آبان، دستکم ۷ تن کماکان در بازداشت به سر می‌برند.

از میان این افراد فروغ سمیع نیا، جلوه جواهری و کاوه مظفری از فعالین سرشناس حقوق حقوق زنان هستند.

این شهروندان پیشتر در تاریخ ۵ دی ماه، مصادف با چهلم شماری از جانباختگان اعتراضات آبان ماه، همراه با شمار دیگری از شرکت کنندگان در مراسم نوید بهبودی، یکی از جان‌باختگان اعتراضات آبان، توسط نیروهای انتظامی در روستای گوراب زرمیخ، از توابع صومعه سرا واقع در استان گیلان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بودند.

از میان بازداشت شدگان تا لحظه تنظیم این گزارش “امیر اسلامی، سارا ظاهر کردار، فهیمه کاملی و آذر جعفری” آزاد شده‌اند و پدر نوید بهبودی نیز به مراجع قضائی احضار شده است.

بازداشت شدگان به نیروی انتظامی صومعه سرا منتقل شدند و در حالی که دادسرا به خانواده‌ی تمام بازداشتیان اطلاع داده بود که با قرار کفالت آزاد خواهند شد، اما تاکنون حداقل از آزادی ۷ آنان ممانعت به عمل آمده است.

نوید بهبودی، ۲۳ ساله، مجرد، اصالتاً اهل گیلان و ساکن قلعه حسن خان (شهر قدس تهران) بوده و به عنوان مدلینگ مشغول به کار بوده است. نوید بهبودی روز یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ در جریان اعتراضات سراسری در قلعه حسن خان تهران در اثر اصابت گلوله به قتل رسید. پیکر آقای بهبودی پس از تحویل به خانواده به روستای مَهویزان، در حوالی شهر گوراب زرمیخ از توابع شهرستان صومعه‌سرا منتقل شد و روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه ۹۸ در قبرستان این روستا به خاک سپرده شد.

مَهویزان روستایی در شمال غربی استان گیلان ایران است. این روستا در حوالی شهر گوراب زرمیخ از توابع شهرستان صومعه‌سرا گیلان قرار دارد.

منبع: هرانا

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

5 × 1 =