رضا بدیعی در همایش سراسری گذار؛ گزارشی از برگزاری اعتراضات دی‌ماه ۹۸ در ایران و ارائه راه‌هایی برای گذار از استبداد-بخش اول

رضا بدیعی فعال سیاسی، در همایش سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۱۲ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۲ دی‌ماه ۱۳۹۸) در خصوص برگزاری اعتراضات سراسری دی‌ماه ۹۸ صحبت کرد و به ارائه راه‌کارهایی برای گذار از استبداد حاکم پرداخت.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، همایش سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، روز یک‌شنبه ۱۲ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۲ دی‌ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

رضا بدیعی در این برنامه به سهم شهروندان ایرانی برای برون رفت از بحران کنونی اشاره کرد و اینکه حاکمیت طی این سال‌ها ایران را به کشوری فقیر و استبداد زده تبدیل کرده‌است.

این فعال سیاسی همچنین به اعتراضات سراسری دی‌ماه ۹۸ اشاره کرد که از برگزاری مراسم کشته‌شده‌های هواپیمای اوکراینی در بسیاری از شهرهای ایران آغاز شد، اما از سوی نیروهای امنیتی با سرکوب مواجه شده و به خشونت کشیده‌شد. از طرف دیگر اعتراضات مردم ایران در آبان‌ماه ۹۸ منجر به کشته شدن شمار زیادی از ایرانیان شد که آقای بدیعی در این خصوص نیز توضیحاتی ارائه داد.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه ویدئوی مربوط به صحبت‌های رضا بدیعی آمده‌است:

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار × یک =